Son Dakika

TÜİK Kasım 2021 enflasyon oranı ne kadar, yüzde kaç? Son dakika! Enflasyon verileri açıklandı

A A

03.12.2021 - 10:01 Son Güncelleme:

TÜİK Kasım 2021 enflasyon oranı ile ilgili son dakika açıklamasında bulundu. Yıllık enflasyonun netleşmesi için açıklanacak son 2 veriden biri olan rakamlar için gözler açıklamalardaydı. Peki, enflasyon rakamları ne zaman, saat kaçta açıklandı, kasım ayı enflasyon verileri ne kadar, yüzde kaç oldu?

Kasım ayı enflasyonu için gözler bu hafta TÜİK’deydi. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan veriler sonrasında yıllık enflasyonun belirlenmesi için sadece aralık ayı verileri kaldı. Hem emekli ve memur zammını, hem de dolaylı yoldan asgari ücret zammını ilgilendiren veriler TÜİK’in resmi internet adresi üzerinden ilan edildi. Peki, kasım ayı enflasyonu ne kadar oldu?

ENFLASYON ORANI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANDI?

Türkiye İstatistik Kurumu enflasyon verilerini 3 Aralık 2021 Cuma günü saat 10:00’da açıkladı.

KASIM AYI ENFLASYONU NE KADAR, YÜZDE KAÇ OLDU?

2021 Kasım ayı enflasyon verileri TÜİK’in açıklamalarıyla birlikte ortaya çıktı. Kasım ayında enflasyon yüzde 3.51 arttı. Yıllık bazda enflasyon yüzde 21.31 oldu.

Açıklama sonrasında tüm detaylar uzman konuklarla CNN TÜRK canlı yayınında değerlendirilecek.

EKİM ENFLASYONU YÜZDE KAÇTI?

Geride bıraktığımız aylarda oluşan enflasyon şöyle; Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ekimde aylık bazda yüzde 2,39, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) yüzde 5,24 artış gösterdi. Yıllık enflasyon tüketici fiyatlarında yüzde 19,89, yurt içi üretici fiyatlarında yüzde 46,31 oldu.