Erciş'te Kadın ve Aile Plajı'nın açılışı yapıldı

Van'ın Erciş Alidcevaz karayolu eski askeri kamp yerinde geçtiğimiz yıl hizmete açılan Kadın ve Aile Plajı'nın sezon açılışı Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili tarafından gerçekleştirildi. Plaj haftanın iki günü sadece kadınlara, diğer günler ise ailelere hizmet verecek.Van’ın Erciş Belediyesi tarafından geçen yıl hizmete açılan kadın ve aile plajının bu yılki sezon açılışı gerçekleştirildi. Erciş-Adilcevaz karayolu eski askeri kamp yerinde geçen yıl hizmete açılan kadın ve aile plajının sezon açılışı Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Şirin Yaşar ve protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.
Göreve geldiği günden itibaren ilçenin çehresini yaptığı projelerle değiştiren Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yaşar, amaçlarının mavinin ve yeşilin kenti Erciş’i gerçek kimliğine kavuşturmak olduğunu söyledi. İlçenin göl kenarında olmasına rağmen gölden yeterince yararlanamadığını da anlatan Yaşar, ‘’İnsanlar çocukları ile burada gelip güzel vakit geçirmektedir. Devletimizin Van Gölü havzasına ve bölge insanına vermiş olduğu değeri hizmetlerimizle yansıtmaya çalışıyoruz. Dileğimiz Van'ın ve Erciş'in terörle, kötülüklerle değil, Batıda bu tarz doğal güzelliklerden faydalanan insanlar gibi faydalanmasını sağlamaktır" dedi.
Elektriğinin güneş enerjisi ile karşılandığı plaj içinde iskele, şezlong, şemsiye, mescit, duş, kamelya, tuvalet, kafeteryanın bulunduğu ve su sporlarının yapıldığı belirtilirken, plajın haftanın Pazartesi ve Salı günleri sadece bayanlara, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerinde ise ailelere hizmet verdiği kaydedildi.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS