hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  EYT son durum ne, çıkacak mı? Son dakika EYT haberleri… EYT nedir, ne demek?

  EYT son durum ne, çıkacak mı Son dakika EYT haberleri… EYT nedir, ne demek
  expand

  Son dakika EYT haberleri kapsamında oldukça önemli bir gelişme yaşandı. AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili son dakika açıklamasında bulundu. Peki, EYT çıkacak mı, açıklamada hangi ifadeler yer alıyor? İşte detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Emeklilikte yaş şartına takılan binlerce kişiyi yakından ilgilendiren açıklama AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’ndan geldi. Akbaşoğlu EYT’nin önümüzdeki günlerde masada olacağını belirtti. İşte o açıklamalar…

  SON DAKİKA EYT AÇIKLAMASI

  5 adımlı bir programın söz konusu olduğunu kaydeden Akbaşoğlu, bunun ilk ikisinin hayata geçirildiğini söyledi. Akbaşoğlu ayrıca "Üçüncü sırada 3600 ek gösterge ile ilgili çalışma grupları oluşturularak ilgili paydaşlarla bir araya gelindi. Bu olay neticelendirildikten sonra bütün çalışanlarımızla ilgili bu ek göstergeye ilişkin söz verdiğimiz kadrolar ve bununla beraber bütün sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi karara bağlandıktan sonra EYT meselesi masaya yatırılacak. Bu meseleye dair kamuoyuna ne yapacağımızı net bir şekilde ifade edeceğimizi paylaşmış olduk." dedi.

  Açıklamaya göre 3600 ek göstergenin tamamlanmasının ardından sıra EYT aşamasına gelecek.

  EYT NE ZAMAN ÇIKACAK?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  3600 ek gösterge sürecinin tamamlanmasının ardından EYT ile ilgili de net adımların atılması bekleniyor. 2022 sonu itibariyle EYT’nin Meclis’e gelerek görüşüleceği tahmin ediliyor.

  EYT NEDİR, NE DEMEK?

  Kısaca EYT emeklilikte yaş şartına takılanlara verilen isim olarak belirtilebilir. Kişinin emekli olmasında kendi yaşının ve sigortanın yaşının belirli bir süre geçmesi bekleniyor. Kişiler çalışmaya başladıkları dönemde var olan emeklilik şartlarının farklı olması nedeniyle yaş şartı mevzusunun geriye yönelik işletilemeyeceğini belirterek yaş şartının esnetilmesi ve emeklilik haklarının verilmesini talep ediyorlar.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow