Avrupa'da ziyaret etmeniz gereken 7 alternatif şehir

Paris, Roma ve Londra gibi popüler kentler her yıl turist akınına uğrasa da, kıtadaki tek seçenek değiller. İşte Avrupa'da gidebileceğiniz alternatif 7 şehir...Avrupa seyahati planlayanlar ilk seçenek olarak Paris, Roma ve Londra gibi önemli merkezleri tercih etse de, kıtanın insanlara sunabilecekleri çok daha fazla.

Avrupa'da hem tarihsel anlamda hem de mimari güzellikleriyle dikkat çeken 7 kent ziyaretçilerini bekliyor
York, İngiltere

Pek çok insan için İngiltere, Londra'da ibaret gibi görünse de, başkentin dışında dikkat çeken kentler de var. Bunlardan biri de York.

İngiltere'nin kuzeyinde yer alan bu kent, MS 71 yılında Romalılar tarafından kuruldu ve oldukça güzel bir mimarisi var. Özellikle gotik katedralleri ve doğal güzellikleri ile ilgi gören York, size kendinizi farklı bir çağda hissettirecek.

Strazburg, Fransa
Fransa'nın başkenti Paris olsa da, Avrupa Parlamentosu'na Strazburg ev sahipliği yapıyor. Aslında bu durum bile kentin ne kadar özel olduğunu gösteriyor. Alsace bölgesinde yer alan ve bulunduğu bölgenin tüm güzellikllerini yansıtan bu Alman sınırına yakın kent, aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası listesinde de yer alıyor. Alman ve Fransız mimarisinden ve kültüründen izler taşıyan kent kesinlikle görülmesi gereken yerlerden.
Budapeşte, Macaristan
Avrupa'nın on dördüncü büyük şehri olmasına rağmen Budapeşte, beklediği ziyaretçi sayısına ulaşamadı. Çok sayıda müzesi, kilisesi ve Tuna Nehri boyunca devam eden güzel manzarası ile Budapeşte, Avrupa'nın mutlaka görülmesi gereken kentlerinden biri.
Karlovy Vary, Çek Cumhuriyeti

Prag kesinlik Avrupa'nın en müthiş kentlerinden biri ancak Çek Cumhuriyeti sadece başkentinden ibaret değil. Batı Bohemya'nın kaplıcalarıyla ünlü kenti Karlovy Vary de Çek Cumhuriyeti'nin görülmesi gereken yerlerinden biri. Kent ayrıca zarif ve renkli mimarisiyle biliniyor.

Brugge, Belçika

Başkent Brüksel'den kısa sürede ulaşılabilen Brugge, aynı zamanda Flaman bölgesinin başkenti konumunda. UNESCO Dünya Mirası listesinde. En iyi korunan Ortaçağ şehirlerinden biri olan Brugge, tarih turizmi sevenleri tarihte bir yolculuğa çıkarıyor.

Rotterdam, Hollanda
Hollanda'nın önemli liman kentlerinden biri olan Rotterdam, oldukça keyifli bir kent. Amsterdam'dan yaklaşık olarak 36 dakikada ulaşabileceğiniz Rotterdam, özellikle kübik evleriyle dikkat çekiyor.
Gdansk, Polonya

Turizmde önemli bir mesafe kat eden Polonya'nın en önemli turizm merkezlerinden biri de Gdansk. Krakow geçen yıl rekor sayıda turisti konuk etse de, ülkenin altıncı büyük kenti olan Gdansk, görmeye değer pek çok yapıya sahio durumda.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS