hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bandırma Gezilecek Yerler Listesi... Bandırma'da Görülmesi Gereken Yerler Ve Yapılacaklar Listesi

  Bandırma Gezilecek Yerler Listesi... Bandırmada Görülmesi Gereken Yerler Ve Yapılacaklar Listesi
  expand

  Türkiye'nin en güzel ilçelerinden bir tanesi olan Bandırma tarihi ihtişamı ve doğal güzelliği ile dikkat çeken bir ilçemizdir. Bandırma ilçemizde görülmesi ve gezilmesi gereken yerler bir hayli fazladır. Durum böyle olunca Bandırma her mevsim tatilcilerin uğrak yerlerinden bir tanesi haline gelmektedir. Bandırma lokasyon itibari ile Marmara denizine kıyısı bulunmaktadır. İstanbul'dan feribot ile de ulaşımı mümkün olan bir yerdir. Bandırma'nın tarihi Bizans ve öncesi dönemine kadar uzanmaktadır. Köklü tarihi olan ilçelerimizden bir tanesidir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bandırma Gezilecek Yerler Listesi - Bandırma'da Görülmesi Gereken Yerler ve Yapılacaklar Listesi

  1) Bandırma Arkeoloji Müzesi

  Bandırma ilçemizde arkeolojik kazı çalışmalar oldukça fazla yapılmaktadır. Tam olarak Atatürk parkı içerisinde yer almaktadır. Kyzikos antik kenti içerisinde yer alan Bandırma arkeoloji müzesi Kültür bakanlığına devredilmiş ve Kültür bakanlığı tarafından tekrardan inşa edilmiş bir müzedir. Bandırma arkeoloji müzesi içerisinde Pers uygarlığı başta olmak üzere Roma ve Bizans dönemine ait olan pek çok eser bulunmaktadır. Bandırma arkeoloji müzesine giriş ücretsizdir. Pazartesi günleri hariç bütün günler bu müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

  2) Cumhuriyet Meydanı

   İlçede ki en meşhur meydanlardan bir tanesidir. Bandırma'nın en güzel yerlerinden bir tanesi olan Cumhuriyet meydanı içerisinde çeşitli etkinlikler de yapılmaktadır. Aynı zamanda bu meydan içerisinde konserler de verilmektedir. Bandırma'ya geldikten sonra mutlaka gezmeniz gereken yerlerin başında Cumhuriyet meydanlı gelmektedir. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  3) Son Kurşun Anıtı

   Bandırma'da ki tarihi yerlerden bir tanesidir. Tam olarak 25 metre yüksekliğe sahip olan son kurşun anıtı Bandırma'da en çok gezilen yerlerden bir tanesidir. Bandırma'nın sembolik yapılarından bir tanesi olan Son Kurşun Anıtı Ayyıldız tepesinde yer almaktadır.

  4) Atatürk Parkı

  Bandırma'da ki yeşil alanlardan bir tanesidir. Bandırma limanının hemen arkasında yer alan Atatürk parkı Erdek yolu üzerinde bulunmaktadır. Atatürk parkı yerel halkın ziyaret ettiği ve hafta sonları ziyaret ettiği bir yerdir. Atatürk parkına giriş ücretsiz bir yerdir.

  5) Manyas Gölü

  Manyas gölü kuş cennet milli parkı olarak da bilinir. Bandırma'nın en çok gezilen yerlerin başında yer alıyor. Manyas gölü içerisinde oldukça fazla kuş türü bulunmaktadır. Bundan dolayı Manyas gölü Türkiye'nin en çok ziyaret edilen yerlerinden bir tanesi olmuştur. 1959 yılında tam olarak milli park statüsüne kavuşmuş olan Manyas gölü yaklaşık olarak 25 bin hektarlık alana tekabül etmektedir. En çok korunan yerlerden olan Manyas gölü Avrupa diploması da almış bir yerdir. 

  6) Kapıdağ Yarımadası

  Marmara denizinin tam olarak güney tarafında yer almaktadır. Kapıdağ yarımadası Bandırma'ya çok yakın bir konumdadır. Bandırma'dan direkt olarak bu yarımadaya ulaşabilirsiniz. Kapıdağ yarımadasının tarihi eski çağlara kadar uzanmaktadır. Volkanik hareketlerle oluşmuş olan bir adadır. Kapıdağ yarım adası içerisinde antik çağa ait bulgular bulunmaktadır. Bandırma'ya geldikten sonra mutlaka burayı ziyaret etmelisiniz. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow