hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gökçe İsminin Anlamı Nedir? Gökçe İsmi Kur'an'da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

  Gökçe İsminin Anlamı Nedir Gökçe İsmi Kuranda Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek
  expand

  Gökçe ismi yaygın bir şekilde kullanılan isimlerden biri olarak değer görüyor. Bu yüzden de popüler bir yapıya sahip. Gökçe ismi genel olarak kız çocukları için tercih edilmektedir. Ancak nadir olarak da olsa erkek bebeklerde de bu isme rastlamak mümkündür. Gökçe ismi mavi ve pembe rengi temsil etmektedir. Ayrıca son derece güzel anlamlara sahiptir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gökçe İsminin Anlamı Nedir?

  Gökçe isminin genel anlamı gökle ilgili olan demektir. Bunun yanı sıra mavi gözlü olan anlamına da gelir. Gökçe isminin bir diğer anlamı ise güçlü ve cesur demektir. Bununla beraber Gökçe gösterişli ve havalı anlamlarına da gelmektedir. Hem anlam bakımından hem de kulağa hoş gelen yapısından dolayı en çok tercih edilen isimlerden biridir. Gökçe kız çocukları için tercih edilmektedir. Ancak çok nadir de olsa erkek bebekler içinde kullanılabilmektedir.

  Gökçe İsmi Kuran'da Geçiyor mu?

  Gökçe ismi Kuran-ı Kerimde yer almaz. Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran'da geçmez. Fakat anlamı itibari ile son derece kullanışlı bir isim olarak değerlendiriliyor. Anne ve babaların çocukların bu ismi vermesinde herhangi bir sakınca da yoktur. Aileler bebekleri için anlamlı ve kulağa hoş gele isim arayışındadır. Gökçe ismi bu arayışa net bir cevap olmaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gökçe İsminin TDK Sözlük Anlamı Nedir?

  Gökçe isminin TDK'ye göre anlamı gösterişli ve havalı demektir. Bunun yanı sıra gökle ilgili olan anlamına da gelmektedir. Güçlü ve cesur kişiler bu isim ile temsil edilir. Gökçe aynı zamanda mavi gözlü olan anlamına da gelmektedir.

  Gökçe İsminin Özellikleri Nelerdir?

  Gökçe isminin en genel özelliği fantastik bir şekilde heyecanlı olmasıdır. Bunun yanı sıra akıllı ve sevecen bir yapıda olması ile de dikkat çekmektedir. Ayrıca gökçe isminin belirgin özellikleri arasında güç ve gösterişte yer alır. Gökçe isminin dikkat çeken bir diğer özelliği ise mavi gözlü olan kişi anlamıdır. Sık kullanılan bir isim olmasındaki en büyük etken ismin anlamıdır. Gösterişli ve havalı görünen anlamında kullanılan Gökçe ismi bu yüzden en çok tercih edilenler listesinde yer alır.

  Gökçe İsminin Kökeni Nedir?

  Gökçe ismi Türkçe kökenli bir isim türüdür. Bu ismin kullanılma oranı da oldukça yüksektir. Her çağa uygun bir isim olduğu için de günümüz de yaygın bir şekilde kullanılmaya devam etmektedir. Gökçe ismi kız çocukları için kullanılıyor olsa da nadir bir şekilde erkek ismi olarak da kullanıldığı bilinmektedir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow