hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Haberler... Bugün kandil mi? 27 Şubat 2022 Pazar bugün ne kandili?

  Haberler... Bugün kandil mi 27 Şubat 2022 Pazar bugün ne kandili
  expand

  Diyanet kandil tarihleri ile üç aylar içerisinde idrak edilecek kandillerin hangi günlere denk geldiğini duyurmuştu. Dini günler takvimi içerisinde paylaşılan bilgiler sonrasında kandil mesajları almaya başlayan kişiler “bugün kandil mi?” sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, 27 Şubat 2022 bugün ne kandili?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İslam alemi için mübarek günler arasında yer alan kandillerde eller semaya açılacak ve dualar edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın dini günler takvimi içerisinde hangi kandilin hangi tarihe denk geldiği bilgisi paylaşılmıştı. İşte detaylar…

  BUGÜN KANDİL Mİ?

  Diyanet verilerine göre 27 Şubat 2022 Pazar günü üç ayların ikinci kandili idrak edilecek. Yani bugün İslam alemi için mübarek günler arasında yer alan kandillerden biri olacak.

  27 ŞUBAT 2022 BUGÜN NE KANDİLİ?

  Haftanın son gününde yani 27 Şubat 2022 Pazar gününde Miraç Kandili idrak edilecek. Bugün milyonlarca Müslüman ibadetlerini gerçekleştirecek.

  MİRAÇ KANDİLİ NEDİR?

  İslam inancına göre, Hazreti Muhammed, Miraç gecesi, Allah'ın daveti üzerine Cebrail Aleyhisselam'ın rehberliğinde Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan semaya, yüce alemlere ve ilahi huzura yükseldi. Hazreti Muhammed, yolculuğuna "Burak" adlı binekle seyahat etti.

   Recep ayının 27. Gecesinde Peygamber Efendimiz (s.a.s), Cebrail ile birlikte Mekke’den Kudüs’e oradan da 7 kat semaya yükseldiği, döndüğünde ise ümmetine 5 vakit farz namazı müjdelediği mucize gecedir. Peygamber Efendimiz (s.a.s)’e her katta farklı peygamberlerle görüşür, Peygamberimize her katta Cebrail (a.s) eşlik eder ve 7. Kat semadan sonra bu sınırı geçemeyeceğini bundan sonra yalnız devam edeceğini söyler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KANDİL MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow