Haydar Dümen kimdir, kaç yaşında, neden öldü? Haydar Dümen hayatını kaybetti!

Haydar Dümen kimdir, kaç yaşında, neden öldü? Haydar Dümen hayatını kaybetti!

Haydar Dümen kimdir, kaç yaşında, neden öldü? Haydar Dümen hayatını kaybetti!

Türk psikiyatrist ve seksoloji uzmanı Haydar Dümen’in hayatını kaybettiği duyuruldu. Gelen ölüm haberi sonrasında hayatıyla ilgili detaylar merak edilmeye başladı. Peki, Haydar Dümen(91) kimdir, kaç yaşında, neden öldü? İşte detaylar...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Posta Gazetesi köşe yazarı Haydar Dümen hayatını kaybetti. Haydar Dümen'in cenazesi dün defnedildi. Dümen'in ölümünün ardından hayatı ile ilgili ayrıntılar araştırılmaya başlandı. Haydar Dümen'in ölüm nedenini Mehmet Coşkundeniz Twitter hesabından duyurdu.

HAYDAR DÜMEN NEDEN ÖLDÜ, ÖLÜM NEDENİ?

Haydar Dümen, 91 yaşında koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

HAYDAR DÜMEN KİMDİR?

Haydar Dümen, (d. 1930, Uşak) Türk psikiyatrist ve seksoloji uzmanı

Haydar Dümen 15 Haziran 1930 yılında Uşak'ın İkisaray köyünde doğmuştur. Liseden 1948 yılında mezun olan Dümen, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1955 yılında mezun olmuş, 1958'de nöropsikiyatri uzmanı olmuştur. 25 yıl kamuda çalıştıktan sonra emekli olmuş ve yazın çalışmalarına ağırlık vermiştir.

Dümen Türkiye'nin Güzin Abla'dan sonra en tanınmış dert dinleyen gazete köşe yazarıdır. Özellikle cinsel yaşam konusundaki problemleri değişik bir mizah anlayışı ile kaleme alarak cevapladığından geniş bir okuyucu kitlesine sahiptir. 29 Mart 2010'da İstanbul Cihangir’deki bürosu silahlı bir saldırgan tarafından basılmış; ancak Dümen, tutukluk yapan silah ve korumaların müdahalesi sayesinde kurtulmuştur.

Haydar Dümen, 23 kitap yazmıştır. Haydar Dümen’in 1955 yılında evlendiği ilk eşiyle boşanma davası 35 yıl sürmüş. Ayrı yaşayan çiftler için getirilen yasa değişikliği sayesinde ancak 1990 yılında boşanabilmiş. Haydar Dümen, 1993 yılından beri kendisinden 32 yaş genç Gül Dümen ile evlidir.