hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hülya İsminin Anlamı Nedir? Hülya İsmi Kur'an'da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

  Hülya İsminin Anlamı Nedir Hülya İsmi Kuranda Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek
  expand

  Hülya, Arapça kökenli bir isimdir ve Türkçeye de Arapça dilinden geçmiştir. Hülya, tatlı düş ya da hayal anlamına gelen bir kadın ismidir. Peki, Hülya ismi Kur'an'da geçer mi? İşte Hülya isminin anlamı ile ilgili bilgiler....

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Hülya İsminin Anlamı Nedir?

   Hülya, ilk anlamıyla hayal ya da tatlı düş anlamına gelmektedir. Hülya isminin diğer anlamı ise kuruntu ya da vehim demektir. Ülkemizde kız bebeklerine koyulan Hülya ismi Arapça kökenlidir ve dilimize Arapçadan gelmiştir.

   Hülya İsmi Kur'an'da Geçer mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

   Hülya, Kur'an'da geçmeyen bir isimdir fakat dinen koyulmasında herhangi bir sorun yoktur. Hülya, TDK sözlük anlamında tatlı düş ya da hayal demektir. Bir diğer anlamı ise kuruntu olarak karşımıza çıkar.

   Hülya İsminin Harf Analizi

  H: Lider olma yetenekleri çok yüksektir ve sorumluluk almaktan zevk duyarlar. Sakin ve gelenekçi bir kişiliğe sahip olurlar.

  Ü: Hümanist ve durgunlardır. İnsanlara yardım etmek ve insanları sevmek onlar için vazgeçilmezdir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  L: Özgüvenleri yüksek ve rahat bir kişilik sahibilerdir. Sanatsal kişiliği temsil ettiğinden el yetenekleri de oldukça gelişmiştir.

  Y: Aşka önem verirler ve oldukça duygusal bir yapıları vardır. Mantıklarını kullanma konusunda oldukça zorlanırlar.

  A: Gururlu bir kişilikleri vardır. Kırılgan olmaları onların ikili ilişkilerde sorun yaşamalarına sebep olabilir.

   Hülya İsminin Karakter Özellikleri

   Maymun iştahlı olduklarından sürekli hobi ve iş değiştirebilirler. Kararsız olmalarına rağmen başarılı olmak için kendilerine birçok farklı alan bulabilirler. Duygusal dünyaları çok geniştir ve empati kurma yetenekleri de gelişmiştir. Çok sevilen ve sosyal yaşantısında popüler olan bir kişidir. Genellikle yakın çevresinin sevgisini ve saygısını kazanmış olurlar.

   Hayal kırıklığına uğrasalar bile denemekten ve maceraya atılmaktan vazgeçmezler. İş hayatlarında başarılı olmak için birçok yolu denerler ve kendilerini geliştirmeye çalışırlar. Bu kişiler için evcimen demek de doğru olur.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow