hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hüvel aliyyül azim ne demek? Hayyül kayyum ne demek? Ayetel Kürsi Türkçe anlamı!

  Hüvel aliyyül azim ne demek Hayyül kayyum ne demek Ayetel Kürsi Türkçe anlamı
  expand

  Allahu la ilahe illa hüvel hayyum kayyum şeklinde başlayan Ayetel Kürsi'de yer alan ayetlerin Türkçe anlamını bilmek onu okurken daha iyi anlaşılmasını sağlayacaktır. Peki, Ayetel Kürsi’de geçen Hüvel aliyyül azim ne demek? Hayyul kayyum ne demek? İşte Ayetel Kürsi Türkçe anlamı..

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ayetel Kürsi namazlardan sonra okunması ve sahip olduğu faziletleri açısından İslam alemi için büyük bir öneme sahiptir. Peki,  Hüvel aliyyül azim ne demek? Hayyul kayyum ne demek? Ayetel Kürsi'nin Türkçe anlamı ve diyanet meali konusunda tüm bilgileri bir araya getirdik.

  ALLAHU LA İLAHE İLLA HÜVEL HAYYUL KAYYUM NE DEMEK?

  Allah kendisinden başka hiçbir ilah olmayandır. Diridir, kayyumdur.

  Ayetel Kürsi Türkçe Anlamı ve Diyanet Meali

  Ayetel Kürsi Arapça Okunuşu

  Bismillahirrahmânirrahîm.

  Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te'huzühu sinetün velâ nevm, lehu mâ fissemâvâti ve ma fil'ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi'iznih, ya'lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm, velâ yü-hîtûne bi'şey'im min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel'ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.

  Ayetel Kürsi Duası Türkçe Anlamı

  Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.

  Allah'dan başka hiçbir ilah yoktur. O, daima yaşayan, daima duran, bütün varlıkları ayakta tutandır. O'nu ne gaflet basar, ne de uyku. Göklerdeki ve yerdeki herşey O'nundur. O'nun izni olmadan huzurunda şefaat etmek kimin haddine! Onların önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bilir. Onlar ise, O'nun dilediği kadarından başka ilminden hiçbir şey kavrayamazlar. O'nun hükümdarlığı, bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır. Her ikisini görüp gözetmek, ona bir ağırlık da vermez. O, çok yüce, çok büyüktür.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  Ayetel Kürsi okunuşu ve Türkçe anlamı: Ayet-el Kürsi Arapça yazılışı ve Diyanet meali! Ayetel Kürsi duasının faziletleri neler?

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow