hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ilgaz İsminin Anlamı Nedir? Ilgaz İsmi Kur'an'da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

  Ilgaz İsminin Anlamı Nedir Ilgaz İsmi Kuranda Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek
  expand

  Bebek sahibi olmak için gün sayan kişilerin araştırdıkları isimlerden birisi de Ilgaz ismidir. Ilgaz son zamanlarda erkek çocuklar için çok sık tercih edilen bir isimdir. Ilgaz ismindeki kişilerin en çarpıcı özelliklerinden birisi de çevreleri tarafından sempatik kişiler olarak kabul görülmeleridir. İsmin hem anlamı hem de bu özelliği ile ebeveynler ismin anlamını merak etmektedir. Ilgaz isminin anlamını ve kökenini Türk Dil Kurum sözlüklerinden bulabilmek mümkündür.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Ilgaz İsminin Anlamı Nedir?

   Ilgaz isminin anlamına bakan kişiler birden fazla anlam ile karşılaşmaktadır. Ilgaz isminin anlamı atın dörtnala koşması olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra hücum, akın gibi anlamlara sahip olan Ilgaz ismi erkek çocuklarına çok sık tercih edilmektedir. Ilgaz isminin diğer bir özelliği de Türkiye sınırları içerisinde Ilgaz Dağlarının var olmasıdır.

   Ilgaz İsmi Kur'an'da Geçer mi?

   Ilgaz ismi Kur'an'da geçmemektedir. Fakat Ilgaz ismi hem Türkçe kökenli bir isim olduğu için hem de güzel anlama sahip olduğu için çocuk sahibi aileler tarafından tercih edilecek niteliğe sahip olmaktadır. Özellikle isim alternatifleri içerisinde Ilgaz ismi çok sık değerlendirilmektedir.

   TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

   Ilgaz isminin birçok anlamı bulunmaktadır. Anlamları dışında ülkemizde bulunan bazı dağlara verilen bir isimdir. Türk Dil Kurumu sözlüklerine bakıldığında ise Ilgaz isminin anlamı şu şekilde açıklanmaktadır:

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   - Çankırı iline bağlı ilçelerden birisi.

   Ilgaz İsminin Özellikleri Nelerdir?

   Her ismin farklı karakter özellikleri bulunmaktadır. Anne ve babalar isim tercih ederken bu özelliklere de dikkat etmektedir. Ilgaz isminin özellikleri şu şekilde olmaktadır:

   - Zorlukları kolay aşabilen güçlü karakterleri vardır.

   - Empati yetenekleri gelişmiştir. Duygusal dünyaları ise geniştir.

   - Maceraperest kişilikleri vardır.

   - Duygusal kişilikleri vardır. Dışadönük kişilerdir.

   - Başkalarının düşüncelerine önem verirler.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow