Korkunç tehlike: Momo oyunu | İntihara sürükleyen Momo nedir?

Korkunç tehlike: Momo oyunu | İntihara sürükleyen Momo nedir?

Momo oyunu dünyanın gündeminde… Çirkin yüzünün ardından büyük bir tehlike saklayan Momo, WhatsApp ve YouTube gibi sosyal platformlar üzerinden gençlere ulaşıyor. Peki; tıpkı Mavi Balina gibi gençleri intihara sürükleyen Momo nedir? İşte, Momo ile ilgili detaylar…

Momo oyunu son günlerde sosyal medya kullanıcılarının gündeminde, tıpkı Mavi Balina gibi gençleri intihara sürükleyen Momo, dijital dünyanın yeni korkuları arasında ilk sıralara yerleşti. Peki; Momo nedir? İşte, YouTube ve WhatsApp üzerinden yayılan Momo tehlikesi ile ilgili merak edilenler…


MOMO NEDİR?


Momo WhatsApp ve YouTube üzerinden yayılan ve tuzağına düşürdüğü gençleri intihara kadar sürükleyebilen bir oyun. Kim ya da kimler tarafından tasarlandığı, paylaşıldığı ve idare edildiği bilinmiyor. Tek bilinen tıpkı selefi Mavi Balina gibi tuzağına düşürdüğü gençlere intihara sürüklemesi.


Momo ilk olarak Meksika kodu uzantılı numaralara yanıt vermeye başladı. Ardından hinterlandını genişleten Momo, Kolombiya ve Japonya’da gençleri tuzağına düşüreye başladı. Meksika ve İspanya polis teşkilatları gençler başta olmak üzere sosyal medya kullanıcılarını Momo oyununu dikkate almamaları ve oynamamaları yönünde uyardı. Ancak Momo gün geçtikçe ABD ve Amerika’da hızla yayılmaya başladı.


MOMO GÖRSELİ: KUŞ KADIN


Momo’nun görselinin ise Japonya’da bir müzede sergilenen kuş kadın heykeline ait olduğu ortaya çıktı.


MOMO YENİ MAVİ BALİNA MI?


Momo yeni Mavi Balina olur mu bilinmez, ama birçok özelliği mavi balina ile eşleşiyor. Gençleri hedef kitlesine alması, oyuna girenlerin psikolojisini alt üst etmesi ve sonunda da intiharın eşiğine getirmesi Momo’nun Mavi Balina ile benzer noktaları arasında yer alıyor.

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS