Son Dakika

Bankaların kredi faiz oranları ne kadar, yüzde kaç? Taşıt ve konut kredisi faiz oranları Ziraat Bankası, Vakıfbank

A A

25.11.2021 - 12:21 Son Güncelleme:

Güncel taşı ve konut kredisi faiz oranları Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından paylaşılmıştı. Kredi faizlerinde gelen indirim açıklaması sonrası kredi kullanmak isteyen kişiler faizlerdeki son durumu araştırmayı sürdürüyor. Peki, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranları ne kadar, yüzde kaç?

Bankaların kredi faiz oranları ne kadar, yüzde kaç?  Taşıt ve konut kredisi faiz oranları Ziraat Bankası, Vakıfbank

MB’nin peş peşe gelen faiz indirimleri sonrasında kredi kullanmak isteyen kişiler bankalardaki güncel faiz oranlarını araştırmaya başladı. Kamu bankalarından gelen açıklamada yeni oranlar paylaşılmıştı. İşte güncel oranlar ve hesaplama yapmak isteyen kişiler için banka banka faizler…

Kamu bankalarından ya da özel bankalardan kredi kullanmak isteyen kişiler bankaların kredi faiz oranlarını araştırmayı sürdürüyor. CNN TÜRK’ün “kredi hesaplama” sayfası üzerinden miktar girilerek hangi bankanın ne kadar faiz oranı verdiği karşılaştırmalı olarak kullanıcının bilgisine sunuluyor. 

İHTİYAÇ, KONUT, TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI NE KADAR, YÜZDE KAÇ?

Hangikredi.com verilerini esas alarak hesaplama yapmak isteyen kişiler istediği kredi türünü seçip miktarı girerek kolayca banka karşılaştırması yapabilirler.

KREDİ FAİZ ORANLARI HESAPLAMA İÇİN TIKLAYINIZ…

KONUT KREDİSİ FAİZLERİ DÜŞTÜ MÜ?

Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank tarafından yapılan ortak açıklamada, 22 Ekim itibarıyla kurumsal kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar indirim yapıldığı belirtildi.

HALKBANK, VAKIFBANK, ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Konut kredilerinde de indirime giden kamu bankaları, sıfır konutlar için kredi faiz oranlarını, bugünden geçerli olmak üzere 1 milyon TL altı tutarlarda yüzde 1,20'ye, 1 milyon TL üzerindeki tutarlarda ise yüzde 1,29'a düşürdü.

 TCMB faiz kararı açıklandı!

TCMB faiz kararı açıklandı!