hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı! e devlet 2021-2022 KYK burs sonucu sorgulama ekranı

  KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı e devlet 2021-2022 KYK burs sonucu sorgulama ekranı
  expand

  KYK burs ve kredi sonuçları e devlet üzerinden ilan edildi. Adaylar burs sonuçları açıklaması sonrası sorgulama işlemlerini yapmaya başladı. İşte 2021 KYK burs/kredi sorgulama ekranı (e-Devlet)..

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü 2021-2022 KYK burs sonuçları için geri sayım sürüyordu. GSB'den burs alacak öğrencilerin belli olacağı açıklamanın kısa süre içerisinde yapılması bekleniyordu. Merakla beklenen KYK sonuçları açıklandı. Yükseköğrenim öğrencilerinin, burs ve kredilerini alabilmek için e-Devlet üzerinden taahhütnamelerini onaylamaları gerekiyor. Taahhütnamesini onaylayan öğrencilere bu ay içinde ödemeleri yapılacak. Öğrenciler, taahhüt onaylarını 19 Aralık saat 23.59'a kadar e-Devlet mobil uygulaması üzerinden de verebilecekler.

  BAKAN KASAPOĞLU'NDAN BURS SONUÇLARI AÇIKLAMASI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yükseköğrenim burs/kredi başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Bakan Kasapoğlunun verdiği bilgilere göre; 2021/2022 yılı için 838 bin 272 öğrenci başvuru yaptı. 11 kamu kurumundan bilgi alınarak yapılan değerlendirme sonucunda ilk defa sisteme giren 180 bin öğrenciye burs diğer öğrencilere de kredi tahsis edildi. 

  KYK BURS VE KREDİ SONUÇLARI AÇIKLANDI

  Sonuçlar e-devlet üzerinden ilan edildi. Sonuçlara "https://www.turkiye.gov.tr/kyk-ogrenim-katki-kredisi-ve-burs-sorgulama" adresinden sorgulanabiliyor.

  SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  KYK BURSU NE KADAR, KAÇ TL?

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün öğrencilere sağladığı aylık burs ve kredi ücretleri her yıl belirleniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2021 yılı için belirlenen ücret lisansta aylık 650 TL, yüksek lisansta 1300 TL ve doktorada 1950 TL.

  2022 yılından itibaren zamlı ücretler aylık olarak hesaplara yatmaya başlayacak. Ancak 2022 yılı ücretleri henüz belirlenmedi. Aralık ya da ocak ayında gelecek yılın ücretlerinin de duyurulması bekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow