hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Lavin İsminin Anlamı Nedir? Lavin İsmi Kur'an'da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

  Lavin İsminin Anlamı Nedir Lavin İsmi Kuranda Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek
  expand

  Dilimize yabancı dillerden girmiş olan pek çok kelime bulunmaktadır. Bunlardan bazıları da isimlerden oluşmaktadır. Lavin ismi ülkemizde son dönemlerde oldukça popüler olan isimlerden birisidir. Yabancı kökenli bir kelime de olsa anlamı itibari ile pek çok kız çocuğuna verilen isimlerden birisidir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Lavin İsminin Anlamı Nedir?

   Lavin ismi İsveç kökenli bir isim olmaktadır. İsveç dilinden Türkçe diline girmiş olan Lavin ismi günümüzün popüler kız çocuk isimlerinden birisi olmaktadır. Bu nedenle anlamı da özellikle anne ve baba adayları için çok sık araştırılmaktadır.

   Lavin ismi heyelan ve çığ anlamına gelen bir isimdir. Ayrıca Kürtçe dilinde bu isim güzel anlamına gelmektedir. Özellikle kız bebeklerde için tercih edilen Lavin ismi telaffuz etme açısından çok beğenilmektedir. Bunun yanı sıra anlamı bakımından da büyük beğeni toplamaktadır.

   Lavin İsmi Kur'an'da Geçer mi?

   Anne ve baba adayları bebeklerine isim koymadan önce anlamlarına ve Kur'an'da bulunup bulunmadığına dikkat etmektedir. Bu nedenle Lavin ismi için de pek çok araştırma yapmaktadır. Lavin ismi günümüzde Kuran - ı Kerim'de yapılan araştırmalar sonucunda herhangi bir ayetin bulunduğu bilinmemektedir. Bunun dışında Lavin Arapça kökenli değil İsveç kökenli bir kelimedir. Bu nedenle Kur'an'da geçmesi de mümkün olmamaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Lavin ismi günümüzde ebeveynlerin en sık tercih ettiği isimlerden birisidir. Son dönemlerde Lavin ismi kız çocuklarına daha sık verilmeye başlanmıştır. Hem söyletiş bakımından hem de anlamı bakımından beğenilmekte ve kız çocuklarına sıklıkla verilmektedir.

   TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

   TDK sözlüklerinde dilimizde kullandığımız kelimelerin anlamları yer almaktadır. Bu nedenle internet üzerinden Türk Dil Kurumu sözlüklerinde pek çok kelimenin anlamı araştırılmaktadır. Bu kelimelerden birisi de Lavin kelimesidir. Bir isim olarak kullanılan Lavin kelimesi İsveç kökenlidir. Fakat ülkemizde de kız çocuklarında kullanılmaktadır.

   Lavin kelimesinin anlamı ''çığ, heyelan'' olarak bilinmektedir. Karakteristik özellikleri ve telaffuzu sebebiyle de çok sık tercih edilmektedir. Karakteristik özelliklerine bakıldığında ise farklı özelliklere sahip olduğu görülmektedir. Lavin isminin özellikleri şunlardır:

   - En belirgin özelliği duygusallıklarıdır. Bu nedenle hayatlarına duyguları ile yön vermektedirler.

   - Önemli kararlar alırken mantıkları ile değil duyguları ile hareket ederler. Bu sebeple bazen üzülebilmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   - Sezgileri çok kuvvetlidir. Bu nedenle çoğu zaman doğru kararlar alırlar.

   - Hayatında en önemli unsur sevgidir.

   - Kimseden nefret etmezler ve felsefeleri sevmek ve sevilmek olmaktadır.

   - İş yaşamlarında çok duygusallardır.

   - Sevmedikleri ve insanlara yararlı olmadıklarını düşündükleri işlerde çalışmak istemezler.

   - Karşı cinste sonsuz aşk ve sadakat ararlar.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow