hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Leyla İsminin Anlamı Nedir? Leyla İsmi Kur'an'da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

  Leyla İsminin Anlamı Nedir Leyla İsmi Kuranda Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek
  expand

  Leyla, Arapça bir kelimedir ve gece anlamına gelmektedir. Aynı zamanda Leyla Arabi tüm ayların son gecesi anlamına da gelmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Leyla İsminin Anlamı Nedir?

  Leyla isminin anlamı birçok kişinin merak ettiği konulardan biridir. Özellikle kız bebek bekleyen ebeveynler tarafından Leyla isminin ne anlama geldiği internetten araştırılmaktadır. Leyla ülkemizde sık sık karşılaşılan kadın isimlerin arasında yer aldığından anlamı da merak edilmektedir. Leyla Arapçadan dilimize geçmiş bir kelimedir ve anlamı da gece anlamına gelir. Aynı zamanda Leyla ismi siyah saçlı güzel kadın anlamına da gelir. 

  Leyla İsmi Kur'an'da Geçer mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

  Leyla isminin Kur'an'da geçip geçmediği birçok kişinin merak ettiği konular arasında yer alır. Leyla, gece anlamına ve aynı zamanda da siyah saçlı güzel kadın anlamına gelmektedir. Arapça Leyl kökünden gelen Leyla ismi Kur'an'da bazı ayetlerde geçmektedir. Leyla ismi Bakara, Enam ve Al İmran Surelerinde gece anlamında geçmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kur'an'da geçmesinden dolayı ülkemizde sıklıkla kullanılan isimlerden biri de Leyla'dır. İsimlerin anlamları kişileri de etkilediğinden ebeveynler için artık isimlerin anlamları daha önemlidir. Bu nedenle isimlerin anlamları internet üzerinden daha fazla merak edilerek araştırılmaktadır. 

  Türkiye'de Kaç Kişinin İsmi Leyla?

  Türkiye'de kaç kişinin isminin Leyla olduğu merak edilmektedir. Türkiye'de toplam 186.276 kişinin adı Leyla'dır. Ülkemizde her 420 kişiden birinin adı Leyla olarak karşımıza çıkar. Çok kullanılan kadın isimlerinden biri olması nedeniyle anlamı da sürekli olarak internetten araştırılan Leyla Kur'an'da da geçmesi nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Leyla isminin anlamı gece ve siyah saçlı güzel kadın anlamlarına gelmektedir. İstanbul'da toplam 32.376 kişinin adı Leyla, Ankara'da ise 12.3947 kişinin adı Leyla olarak tespit edilmiştir.

  Leyla İsminin Karakteristik Özellikleri Nelerdir?

  Leyla isminin kelime olarak anlamı gece ya da siyah saçlı güzel kadın anlamlarına gelmektedir. L harfi güzellikleri içinde barındıran bir harf olduğundan Leyla isminde kişilerin güzel olduğu bilinmektedir. Bu kişilerin hayal gücü gelişmiş ve duygusal kişiler oldukları bilinmektedir. Aynı zamanda mantıklarını da gerektiğinde yerinde bir şekilde kullanabilen Leyla'lar çok sevilen ve ortamda popüler olan insanlardan biridir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Özgüveni yüksek olan bu kişilerin sanatsal kişilikleri de oldukça gelişmiş olur. Rahat olmalarının yanı sıra gururlu ve liderlik özelliklerine sahip olan Leyla isimli kadınlar aynı zamanda güven eksikliği de yaşarlar. Aşka önem veren bu kişiler geçmişlerini unutma konusunda biraz başarısız olabilir. İçine dönük olabilen Leyla'lar güven eksikliği yaşayabilir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow