hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Luna İsminin Anlamı Nedir? Luna İsmi Kur'an'da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

  Luna İsminin Anlamı Nedir Luna İsmi Kuranda Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek
  expand

  Luna, Latince ve İtalyanca bir isimdir. Luna isminin anlamı ise dolunay anlamına gelir. Peki, tam olarak Luna ne demek? İşte Luna isminin anlamı ve Kur'an'da geçip geçmediğiyle ilgili bilgiler...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

    Luna İsminin Anlamı Nedir?

   Luna isminin anlamı dolunay demektir. Anlamı güzel ve modern bir isim olmasından dolayı da son dönemlerde sık sık tercih edilen bir isim haline gelmiştir. Luna isminin TDK sözlük anlamı ile Kur'an'da geçip geçmediği de merak edilen konulardan biridir. Özellikle bazı ebeveynler tarafından isimlerin Kur'an'da geçmesi önemli olduğundan manevi duygusunun yüksek olması için bu araştırmalar yapılmaktadır.

   Luna İsmi Kur'an'da Geçer mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

   Luna ismi dilimize İtalyanca ve Latince dillerinden geçmiştir. Kur'an'da geçmese de anlamı bakımından Luna isminin konulmasında herhangi bir sorun yoktur. Bu nedenle de Luna dinen caiz isimler arasında yer almaktadır. Luna, TDK sözlük anlamı olarak dolunay ya da ay anlamına gelir. Modern bir söyleyişi olan Luna ismi anlamı da güzel olduğundan dolayı son dönemlerin popüler isimleri arasında sayılmaktadır. Aynı zamanda Dolunay, Lena ya da Lina ismi de Luna ismiyle uyumlu isimlerdir ve bunlar ile beraber kullanılması da mümkündür.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Luna İsminin Özellikleri Nelerdir?

   Luna ismindeki kişiler genellikle işkoliklerdir. Onlar için eğlenceden önce iş gelir ve çalışmayı çok severler. Kendilerini mesleklerine adamış olan bu kişilerin çok fazla boş zamanları yoktur. Planlı, aynı zamanda kuralcı olan bu kişiler planlarının ve düzenlerinin bozulmasından hiç hoşlanmazlar. Soğukkanlılardır ve yavaş hareket etmeyi severler.

   Luna ismindeki kişiler gelenekçi bir karaktere sahiplerdir ve yalnız kalmaktan da hiçbir zaman sıkılmazlar. Sözüne güvenilir olmalarından dolayı herkes tarafından sevilen ve saygı duyulan kişilerdir. Kararlı, mesafeli ve sabırlılardır. Bağlanmaktan korkarlar ve bundan dolayı da hayatlarına yeni kişileri sokmaktan hoşlanmazlar. Risk almaktan korkmazlar, bu nedenle de hata yapmaları olasıdır. Çabuk inandıklarından kandırılma olasılıkları da yüksektir. Bu kişiler genelde uzun boylu, belirgin yüz hatları olan kişilerdir. Aynı zamanda detayları sevmeyen ve aşırı hareketli bir yapıları vardır.

   Luna İsminin Harf Analizi Nedir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   L: İsmi L harfi ile başlayan kişiler sanata düşkün ve sanatsal becerileri yüksek kişilerdir.

   U: Durgun, monoton ve ağır hareket eden kişilerdir. Bu kişiler kalabalıktan ve fazla insandan, aynı zamanda değişimden hoşlanmaz.

   N: Sağduyulu ve anlayışlı kişilerdir. Aynı zamanda iyi bir dinleyici olmaları nedeniyle çevreleri tarafından da çok sevilirler.

   A: Enerjik kişiler olurlar ve hayatta enerjileri de oldukça yüksektir. Bu kişiler uyumaktan çok fazla hoşlanmazlar ve çalışkanlardır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow