hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Maltese Köpeği Özellikleri Nelerdir? Malta Köpeği Bakımı Nasıl Yapılır?

  Maltese Köpeği Özellikleri Nelerdir Malta Köpeği Bakımı Nasıl Yapılır
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Evcil hayvanlara ilgi gösterenler köpek türlerini oldukça inceleyebiliyor. Köpek türleri arasında maltese köpeği de bulunuyor. Maltese köpeğinin şirin görüntüsü herkes tarafından beğeniliyor. Maltese köpeği çok dost canlısı olan bir köpek türüdür. Eski cins köpek türlerinden biri olması da, en büyük özellikleri arasında yer alıyor. Sahiplerine karşı oldukça düşkün olan maltese köpekleri çok ilgi görüyor. Sahiplenmek isteyen kişiler maltese köpeğinin sevimli görüntüsüne ilgi gösterebiliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Maltese Köpeği Özellikleri Nelerdir?

  Köpek türlerinin sahip olduğu tüm özellikler cinsine göre değişebiliyor. Günümüzde bilinen veya bilinmeyen çok fazla sayıda köpek cinsi bulunuyor. Maltese köpeği de, köpek cinslerinde en çok beğenilen bir köpek türüdür. Maltese köpeği evcil hayvanlar arasında yer alıyor. Evlerde beslenebilecek dost canlısı olan köpek türleridir. Maltese köpeğinin diğer köpeklere göre farklı özellikleri bulunuyor. Çok eski tarihlerden günümüze kadar gelebilmiş olan köpek türleri arasındadır.

  Maltes Köpeğinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri

  Çok eski bir tür olduğu için de oldukça ilgi görüyor. Oyun oynama konusunda oldukça istekli olan köpek türleridir. Maltese köpekleri yabancılara karşı çok hassas olan canlılardır. Yabancılara karşı oldukça saldırgan olabiliyor. Maltese köpeğinin olumsuz görülen yönleri arasında çok havlaması bulunuyor. En ufak bir sese karşı koruma iç güdüsüyle havlayabiliyor. Çok hareketli köpek türlerinden biri olmasından dolayı günün her anında oyun oynamak isteyebiliyor.

  Malta Köpeği Bakımı Nasıl Yapılır?

  Malta köpeği her zaman ailesine düşkün oluyor. Herkes tarafından sevilen malta köpeklerinin bakımlarını düzenli olarak yapmak gerekiyor. Tüylerinin çok uzaması malta köpeklerini oldukça rahatsız edebiliyor. Belirlenen seviyelerde mutlaka kesilmesi gerekiyor. Malta köpeklerinin kesimi yapılırken çok kısa kesmemeye özen gösterilmelidir. Malta köpekleri kısa tüylerden hoşlanmazlar. Kısa tüylere sahip olduğunu gördüğünde psikolojik olarak etkilenebiliyor.

  Malta Köpekleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Malta köpekleri yalnız kalmayı çok sevmeyen köpek türleridir. Mama dışında sürekli yemek isteyen bir köpek türüdür. Malta köpeğine verilecek olan mamanın kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Yeterli miktarda su ve mama tükettiğini takip etmek gerekiyor. Malta köpeği çok zeki olan canlılar arasındadır. Akıllı olmaları nedeniyle eğitimlerinin kısa sürede doğru şekilde verilmesi gerekiyor. Tuvalet eğitimi, oldukça önemli bir konudur.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow