hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Melike İsminin Anlamı Nedir? Melike İsmi Kur'an'da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

  Melike İsminin Anlamı Nedir Melike İsmi Kuranda Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek
  expand

  Melike, Arapça kökenli bir isimdir ve dilimize de Arapça dilinden geçmiştir. Melike, kadın hükümdar anlamına gelen bir isimdir. İşte Melike isminin anlamı ile ilgili tüm detaylar ve Kur'an'da geçip geçmediğine dair bilgiler...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Melike İsminin Anlamı Nedir?

   Melike, ülkemizde birçok ebeveyn tarafından tercih edildiğinden ismin anlamı da sıklıkla araştırılmaktadır. Melike, Arapça bir isimdir ve dolayısıyla Türkçemize de Arapça dilinden gelmiştir. Melike isminin anlamı kadın hükümdar demektir. Aynı zamanda Melike hükümdar eşi anlamına da gelen bir isimdir.

   Melike İsmi Kur'an'da Geçer mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

   İsimlerin TDK sözlük anlamları özellikle bebek bekleyen çiftler tarafından araştırılmaktadır. İsimlerin TDK sözlük anlamlarını öğrenerek tercih etmeyi ya da etmemeyi kararlaştırmak mümkündür. En çok tercih edilen kız bebek isimleri arasında Melike ismi ile karşılaşılmasından dolayı anlamı da merak edilmektedir. Melike, TDK sözlük anlamı olarak kadın hükümdar ya da hükümdar eşi anlamlarına gelir. Aynı zamanda Melike Kur'an'da geçen bir isim olmasından dolayı da birçok kişi tarafından ilgi görmektedir. Melike Bakara suresinin 246 ve 247. ayetlerinde yer alır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Melike İsminin Karakteristik Özellikleri

   Ülkemizde en çok tercih edilen kız isimleri arasında Melike ismi vardır. Bundan dolayı Melike isminin özellikleri de internetten araştırılan konular arasındadır. Melike ismindeki kişiler maddi ve manevi olarak başarılı kişilerdir. Yetenekli olmalarından dolayı adım attıkları her işte başarılı olurlar. Hayal güçleri gelişmiş kişiler olduklarından bazen gerçek ile hayali birbirine karıştırırlar. Empati yetenekleri gelişmiş olduğundan kendilerine yapılmasını istemedikleri şeyleri kimseye yapmazlar. Bundan dolayı da sosyal çevrelerinde sevilen bir isimlerdir.

   Duygusal kişiler olan Melikeler üzüldüklerinde çabuk yıkılır ve çökerler. Melike ismindeki kişiler cesurlardır ve onların her konuda bir fikirleri vardır. Konuşmayı çok sevmeseler de gerektiğinde güzel bir konuşma yapacak kadar dilleri gelişmiştir. İletişim yetenekleri iyi olduğundan genelde herkesle anlaşırlar ve insancıllardır. Bazen içe dönük ve çekingen olsalar da arkadaşları tarafından aranan simalar arasında yer alırlar.

   Melike İsminin Analizi

   M: Ticarete yatkın olan bu kişiler aynı zamanda eğlenceye de oldukça düşkündür. Gerçekçi olan bu kişiler mantıklı davranışlar sergilemeyi severler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   E: Genelde içe dönük olan bu kişiler bazı durumlarda güven eksikliği yaşarlar.

   L: Özgüveni yüksek olan bu kişiler rahatlardır ve elleri de sanata yatkındır.

   İ: Kırılgan ve ince ruhlu olan bu kişiler çabuk yıkılırlar. Aynı zamanda her işlerinde çok detaycılardır.

   K: Hayatlarında başarılı olan bu kişiler işlerinde de yükselen kişilerdir.

   E: Genelde içine dönük olan bu kişiler güven eksikliği yaşarlar.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow