hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mevlid Kandili ne zaman, hangi gün? Diyanet Mevlid Kandili tarihi 2021

  Mevlid Kandili ne zaman, hangi gün Diyanet Mevlid Kandili tarihi 2021
  expand

  2021 yılının son dini günü Mevlid Kandili olacak. Peygamberin doğumunun kutlandığı Mevlid Kandili tarihi bu yıl Ekim ayına denk gelecek. Peki, Diyanet dini günler takvimine göre Mevlid Kandili ne zaman, hangi gün idrak edilecek?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İslam alemi için büyük önem taşıyan günler arasında yer alan Mevlid Kandili ile peygamberin doğumu kutlanacak. Duaların edileceği kandilde çeşitli ibadetler gerçekleştirilecek. Peki, bu yıl kandil hangi gün olacak? İşte detaylar…

  MEVLİD KANDİLİ NE ZAMAN 2021?

  Bu yıl Mevlid Kandili tarihi 17 Ekim 2021 Pazar gününe denk gelecek. Rebiülevvel ayının 11. gecesi olacak olan kandilde dualar edilecek.

  MEVLİD KANDİLİ ÖNEMİ NEDİR?

  Diyanet’in kandille ilgili verdiği bilgiler şöyle: Mevlid Kandili insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan rahmet elçisi Hz. Peygamberin doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, kısaca insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme mevsimidir.

  Yani Mevlid Kandili peygamberin doğumunun kutlandığı gün olarak isimlendirilebilir.

   

   

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow