hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Öğretmenler Günü ne zaman, yarın mı? 2023 Öğretmenler Günü kasım ayının kaçında?

  Öğretmenler Günü ne zaman, yarın mı 2023 Öğretmenler Günü kasım ayının kaçında
  expand

  Öğretmenler Günü her yıl kasım ayında kutlanmaya devam ediyor. Bu anlamlı günde öğretmenlere hazırladıkları hediyelerini takdim etmek isteyen öğrenciler paylaşımlarını yapıyor. Peki, Öğretmenler Günü ne zaman? İşte 2023 Öğretmenler Günü tarihi...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Birçok farklı ülkelerde benzer tarihlerde kutlanan Öğretmenler Günü, Türkiye’de ise her yıl kasım ayı içerisinde kutlanıyor. Peki, bu anlamlı günün tarihi ne bu yıl ne zamana denk gelecek?

  ÖĞRETMENLER GÜNÜ NE ZAMAN, HANGİ GÜN?

  2023 yılında Öğretmenler Günü diğer yıllarda da olduğu gibi 24 Kasım’da kutlanacak. 24 Kasım 2023 tarihi ise cuma gününe denk gelecek.

  ÖĞRETMENLER GÜNÜ ŞİİRLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

  ÖĞRETMENLER GÜNÜ TARİHİ

  24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün "Millet Mektepleri'nin Başöğretmenliği"ni kabul ettiği gündür. Bakanlar Kurulu, Mustafa Kemal Atatürk'e "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" unvanını 11 Kasım 1928'de yaptığı toplantıda vermiş ve bu unvan, 24 Kasım'da Millet Mektepleri Talimatnamesi'nin yayımlanması ile resmîleşmişti. Atatürk'ün 100. doğum yıl dönümü olan 1981 yılında onun "başöğretmen" oluşunun yıl dönümlerinin ülke çapında Öğretmenler Günü olarak kutlanmasına karar verildi. 26 Şubat 1981'de Resmî Gazete'de yayımlanan "Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği" ile Öğretmenler Günü'nün amaçları, kutlama komitelerinin görev, yetki ve sorumlulukları ve kutlama gününe ilişkin esaslar belirlendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow