hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ÖSYM Önlisans KPSS ne zaman? 2022 KPSS önlisans başvuruları ne zaman başlıyor?

  ÖSYM Önlisans KPSS ne zaman 2022 KPSS önlisans başvuruları ne zaman başlıyor
  expand

  ÖSYM 2022 sınav takvimi içerisinde KPSS önlisans ve diğer tüm sınavların hangi tarihte gerçekleştirileceğini duyurmuştu. ÖSYM’den yapılan bilgilendirmede adayların başvurularının hangi tarihler arasında alınacağı bilgisi de paylaşılmıştı. Peki, önlisans KPSS ne zaman yapılacak, ÖSYM 2022 KPSS önlisans başvuru tarihi ne zaman?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Önlisans mezunu adayların katıldığı KPSS sınavı için sayılı günler kaldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilecek sınava katılmak isteyen adaylar başvurularını yine ÖSYM aracılığıyla yapacaklar. Peki, başvurular hangi tarihte alınacak?

  KPSS 2022 ÖNLİSANS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

  KPSS Önlisans başvuruları bu yıl 3 Ağustos'ta başlayıp 15 Ağustos'ta sona erecek. Başvuru ücretiyle ilgili detaylar ise önümüzdeki günlerde netleşecek. Başvuru ücretini yatıran adaylar ÖSYM AİS sayfası üzerinden başvurularını tamamlayabilecekler.

  ÖNLİSANS KPSS NE ZAMAN?

  ÖSYM 2022 sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre sınav ise 2 Ekim'de yapılacak. Başvuru süreci içerisinde işlemlerini tamamlayan adaylar 2 Ekim 2022 tarihinde yapılacak olan sınava katılabilecekler.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow