Pokemon İsimleri - En Sevilen Pokemon İsimleri Ve Karakterleri Nelerdir?

Pokemon İsimleri - En Sevilen Pokemon İsimleri Ve Karakterleri Nelerdir?

Pokemon İsimleri - En Sevilen Pokemon İsimleri Ve Karakterleri Nelerdir?

Özellikle 90'lı yıllarda popüler olan çizgi filmlerin başında Pokemon gelmektedir. Pokemonun her bölümü milyonlarca kişi tarafından seyredilmişitir. Bu efsane çizgi film serisinin daha sonra video oyunu ve sinema filmide ortaya çıkmıştır. Tüm dünyayı etkisi altına alan Pokemon günümüzde bile halen çok sevilmektedir. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Pokemon İsimleri - En Sevilen Pokemon İsimleri ve Karakterleri Nelerdir? 

Pokemonların sayısı oldukça fazladır. Her Pokemonun kendine has özellikleri bulunmaktadır. Durum böyle olunca herkesin favori bir pokemonu olduğu görülmektedir. Bazı Pokemonlar ise diğerlerine göre daha çok sevilmektedir. Bu Pokemonların sevenlerinin sayısı çok fazladır. En sevilen Pokemon karakterlerinin en güçlü Pokemonlar olmasıda dikkat çekmektedir.

En Sevilen Pokemon İsimleri

- Pikachu

- Balbazar

- Charmender

- Psyduck

- Squirtle

- Meowth

- Pidgeot

 -Arbok

En Sevilen Pokemonların Özellikleri 

En sevilen Pokemonların birçok özelliği bulunmaktadır. Bu özellikleri ile dikkat çeken bu Pokemonlar son derece güçlü Pokemonlardır.

Pikachu

Pokemonların en bilinenlerinin başında Pikachu gelmektedir. Elektrik saldırısı gücü bulunan bu Pokemon oldukça güçlü bir Pokemondur. Bu Pokemonu yenmek hiçte kolay değildir.

Balbazar

Balbazar, kurbağa ve dinazora benzer bir görüntüye sahiptir. Bu Pokemonun kırbaç ve tohum saldırısı bulunmaktadır. Düşmanlarını yenmek için çok akıllı saldırılar yaptığı bilinmektedir. 

Charmender

Ateş çıkarma özelliği bulunan bu Pokemon, sevimli bir görüntüye sahiptir. Ancak bu sevimli Pokemon savaşırken son derece korkunç bir yapıya bürünmektedir. Ateş topu ve kuyruk saldırıları ile düşmanlarını etkisiz hale getirmektedir.

Psyduck

Sakin görüntüsü ile bilinen Psyduck, en çok sevilen Pokemonlardan birisidir. Gizemli bir gücü olan bu Pokemon gücünü kullandığı zaman herkesi etkisi altına almaktadır. 

Squirtle

Su Pokemonu olan Squirtle, sırtında bir kabuk taşımaktadır. Düşmanlarını yenmek için çeşitli su saldırıları yapmaktadır.

Meowth

Konuşabilme yeteneği olan bu Pokemonun büyük dişleri bulunmaktadır. Rakipleri ile savaşırken tüylü pençe saldırıları yapmaktadır. 

Pidgeot

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bir kuş Pokemonu olan Pidgeot herkesin çok sevdiği Pokemonlardan birisidir. Hızlı hareket edebilen ve uçabilen bu Pokemon ani saldırıları ile düşmanlarını şaşırtmaktadır.

 Arbok

Bir zehir Pokemonu olan Arbok yılan türünde bir Pokemondur. Rakiplerini yenmek için zehir saldırıları yapar. 

 Pokemon Karakterleri

 Pokemon serisinde Pokemonlar kadar insan karakterlerde çok iigi çekmektedir. Bu karakterlerde en az Pokemonlar kadar çok sevilmiştir. 

 Ash: Pokemon serisinin başkarakteri olan Ash oldukça yetenekli bir Pokemon yetiştiricisi. En güçlü Pokemonlardan olan Pikachu Ash'in yanında yer almaktadır.

Misty: Ash ile beraber maceralara atılan bu karakterde iyilerin yanındadır. Su türü Pokemonları konusunda uzmandır.

Brock: Kaya türü Pokemonları konusunda uzman olan Brock, Onix isimli kayadan oluşan yılan Pokemonu ile dikkat çekmektedir.

 James ve Jessie: Erkek karakter James ve kadın karakter Jessie, Pokemon serisinin kötü karakterleri olarak bilinmektedirler. Yanlarında ise her zaman için Arbok ve Meowth Pokemonları bulunmaktadır. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı