Polis ve itfaiye yaramaz kedi için seferber oldu

Ankara'da seyir halindeki belediye otobüsünün şasisine giren yavru kedi hem polise hem de onu kurtarmaya çalışan itfaiye ekiplerine zor anlar yaşattı. Bir anda kaldırımdan aracın altına doğru atlayan kedi otobüsün altında mahsur kaldı. Yavru kediyi kurtarmak için her yolu deniyen itfaiye erleri internetten kedi videosu bile açtı.Çankaya ilçesinde gece yarısı meydana gelen olayda, Kızılay-Dikmen seferini gerçekleştiren belediye otobüsü, Akay Alt Geçidi’nde Bahçelievler istikametinde seyir halindeyken kaldırım üzerinde bulunan yavru kedi bir anda aracın altına doğru sıçradı. Durumu, devriye gezerken fark eden trafik polisleri, sürücü İzzet Şahan’ı uyardı. Aracı sağa çeken sürücü, kediyi kurtarmak adına müdahalede bulundu. Sürücünün çabasından ürken hayvan, aracın derinliklerine sığındı.
Yapılan uğraşların sonuç vermemesi üzerine itfaiyeye haber verildi. Kısa süre içinde olay yerine gelen itfaiye ekipleri, dört bir yanından aracın altına girerek kediyi kurtarmak için seferber oldu. Polis ekipleri, yol üzerinde işaretleme yaparak, trafik önlemi aldı.
İyice ürken yavru hayvanın kendiliğinden çıkması için aracın altına su sıkıldı. Yavru kedinin ısrarla aracın altından çıkmaması üzerine, polis trafikteki bütün araçları durdurarak sürücülerinden kontak kapatmalarını istedi. Ancak yaramaz kedi bu yönteme de kanmadı.
Sıkışan kediyi kurtarmak için dar alanda saatlerce çalışan itfaiye erleri, adeta ecel terleri döktü. Her yolu deneyen ekipler, son çareyi cep telefonundan kedi videosu açmakta buldu. Telefondan gelen sese kayıtsız kalmayan yavru kedi, şasi içinden kurtulamadığı için miyavlamakla yetindi.

Gecenin bir yarısı evlerine gitmeyi bekleyen vatandaşlar, yavru kedinin yaramazlığı yüzünden otobüste mahsur kaldı. Kurtarma operasyonunu yakından takip eden yolcuların bazıları, o anları cep telefonu kameralarıyla kaydetti.
Uzun süre kedinin kurtarılmasını bekleyen yolcular, daha sonra olay yerine gelen başka bir otobüsle yollarına devam etti.
Bir anda otobüsün altına hamle yapan kediyi görünce ani bir refleksle aracı durdurduğunu belirten şoför İzzet Şahan, “Altına girdi ben de durdum, daha sonra itfaiyeyi aradık. Bir saattir otobüs duruyor. İlk girdiğinde görebiliyorduk, müdahale edince araya saklandı iyice. Yavru kedi bir de neler yapmadık çıkarmak için” dedi.

Saatler süren çalışmaların sonuç vermemesi üzerine EGO Dış Arıza Biriminden destek çağrıldı. Otobüsün altına girerek kediye ulaşan EGO personeli Ömer Kostak, yavru hayvanı zarar görmeden sıkıştığı yerden çıkardı.
10 / 10
Polis ve itfaiye yaramaz kedi için seferber oldu
Polis ekiplerince kağıt havluyla kurutulan kedi, tedavi edilmek üzere veteriner hekime götürüldü.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS