hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  SMA'lı Ahmet'in ağabeyi: Kardeşimle parkta oyun oynamak istiyorum

  SMAlı Ahmetin ağabeyi: Kardeşimle parkta oyun oynamak istiyorum
  expand
  KAYNAK DHA

  MANİSA'da doğumundan 6 gün sonra SMA Tip 1 hastalığı teşhisi konulan 69 günlük Ahmet Cahit Yazici bebeğin 8 yaşındaki ağabeyi Muhammet Sami Yazici (8), kardeşinin sağlığa kavuşması için yardım çağrısında bulundu. Yazici, "Kardeşimin iyileşmesini istiyorum. Onunla bakkala gidip, parka gidip oyun oynamak istiyorum" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şehzadeler ilçesinde Onur (26)-Zeynep Yazici (25) çiftinin ikinci çocukları Ahmet Cahit Yazici'ya doğumundan 6 gün sonra topuğundan alınan kan tahlili sonucu ölümcül ve ilerleyici kas hastalığı SMA Tip 1 teşhisi konuldu. 31 Ocak'ta dünyaya gelen 69 günlük Ahmet Cahit Yazici için, ailenin girişimi sonucu, 21 martta Manisa Valiliği'nce yardım toplama kampanyası başlatıldı. Her geçen gün Ahmet bebek için zaman daralırken, aile çocukları için yardım çağrısında bulundu. Anne Zeynep Yazici, çocuğunun sağlığa kavuşması için yardım beklediklerini belirtirken, ağabeyi Muhammet Sami Yazici, "Kardeşimin iyileşmesini istiyorum. Onunla bakkala gidip, parka gidip oyun oynamak istiyorum. O nedenle sizlerden yardım bekliyorum" dedi.

  SMAlı Ahmetin ağabeyi: Kardeşimle parkta oyun oynamak istiyorum

  Baba Onur Yazici de "Ahmet 2'nci çocuğumuz. İlk çocuğumuz sağlıklı. Doğumundan 6 gün sonra, Manisa Şehir Hastanesi'nde ayak topuğundan alınan kan tahlili sonucu oğlumuzun SMA Tip 1 hastası olduğunu öğrendik. Manisa Valiliği'nden 21 Mart'ta iznimizi aldık. Yurt dışındaki ilaç tedavisinin uygulanması için yardımlarınızı bekliyorum" diye konuştu.

  SMAlı Ahmetin ağabeyi: Kardeşimle parkta oyun oynamak istiyorum

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow