hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika: Hivda ne demek, hangi dilde? Hivda İsminin Anlamı Nedir? Hivda İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

  Son dakika: Hivda ne demek, hangi dilde Hivda İsminin Anlamı Nedir Hivda İsmi Kuranda Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek
  expand

  Anne ve babalar çocukları için isim tercih ederken telaffuz da çok önem taşıyor. Güzel anlamlı ve telaffuzlu olan bu isimler daha çok tercih ediliyor. Hivda ismi de en sevilen isimler arasında yer almaktadır. Hivda isminin anlamı da çok merak ediliyor. Aileler modern ve yeni bir isim aradıkları için Hivda da dikkat çekiyor. Hivda ismini rahatlıkla kullanabilirler. Hivda ismi genellikle hoş telaffuz isimler arasında yer almaktadır. Son zamanlarda en popüler isimler arasında yer alan Hivda özellikle kız çocukları için kullanılmaktadır. Kürtçe kökenli bu ismin hoş bir telaffuzu bulunmaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hivda İsminin Anlamı Nedir? 

  Son zamanlarda çok popüler olan Hivda ismi genellikle kız çocuklarının ismi olarak konulmaktadır. Kürtçe kökenli olan bu ismin anlamı ve telaffuzu da çok beğenilmektedir. Halk arasında yaygın olarak kullanılan Hivda ismi çağrı gibi anlamına gelmektedir. Çağrı ve davet anlamı da taşıyor. Manevi açıdan bakıldığında Hivda ismi gözü pek ve cesur olarak bilinmektedir.

  Hivda İsmi Kur'an'da Geçer mi?

  Halk arasında en çok kullanılan isimlerden birisi de Hivda olarak bilinir. Hivda ismi Kuran-ı Kerim içerisinde yer almamaktadır. Kuran-ı Kerim içerisinde yer almayan Hivda ismi kız çocukları için çok fazla kullanılmaktadır.

  TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

  Türk Dil Kurumu sözlüğünde Hivda ismi bulunmuyor.  Hivda isim anlamı olarak kış ya da davet, çağrı anlamlarına gelir. Ayrıca Hivda isminin bir başka anlamı da güzellik demektir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hivda ismi İle İlgili Merak Edilenler

   Hivda ismine sahip olan kişiler fedakarlardır. İyilik yapmayı çok severler ve bunu karşılıksız şekilde yaparlar. Kendi çıkarlarını bir kenara bırakıp başkalarının çıkarlarını daha önde tutarlar. Bu nedenle de dost kazanma konusunda oldukça başarılı olurlar. Korkularıyla yüzleşen, kararlı, karizmatik ve sözünden dönmeyen bir yapıları vardır. Rahatına düşkün, sürekli erteleyen ve tereddütlü olmaları da çevreleri tarafından olumsuz sayılan özellikleridir. 

  Hivda İsminin Analizi

  H: Sakin ve durağan bir hayatları vardır. Hızlı olan hiçbir şeyden hoşlanmazlar ve yavaş yavaş emin adımlar ile ilerlemeyi tercih ederler.

   İ: Duygusal ve hassas olmaları çok çabuk kırılmalarına sebep olabilir. Bu nedenle sosyal çevreleri bu konuda dikkatli olmak zorundadır.

   V: Kendi içlerine dönük ve umursamaz gibi görülebilirler. Fakat bu güven sorunu yaşamalarından ve iyilik görmekten daha çok iyilik yapmayı tercih etmelerinden kaynaklanır.

   D: Hislerine güvendikleri için her zaman haklı çıkarlar. Bu nedenle de her zaman hislerini dinlerler. 

  A: Enerjik ve atılgan olmaları onların hızlı olmalarını gerektirmez. Üşengeç bir yapısı olmadığından her şeyi yapar fakat yavaş yapmayı tercih eder. 

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow