hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Üçüncü gün teravih namazının faziletleri... 3. gece teravih namazı sevapları nelerdir?

  Üçüncü gün teravih namazının faziletleri... 3. gece teravih namazı sevapları nelerdir
  expand

  3. gün teravih namazının sevapları... Teravih namazının faziletlerine dair konular gündemde… 11 ayın sultanı Ramazan ayında çeşitli ibadetler yapılmaktadır. Müslüman alemi Ramazan ayında oruç tutar ve oruç tutmak için sahura kalkmaktadır. Sahur sırasında birçok insan çeşitli konuları merak eder. Niyet ettikten sonra iftara kadar oruçlu olmaktadır. Oruçluyken dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Orucun maneviyatına zarar verecek pek çok durum olmaktadır. Oruç açtıktan sonra ise birçok Müslüman camiilere giderek teravih namazı kılar. Teravih namazının toplu kılınmasına inanılıyor. En çok merak edilen konular arasında ise teravih namazının günlere göre faziletlerine dair sorular yer alıyor. Peki ama 3. Gün teravih namazının faziletleri nelerdir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Birçok insan sahurunu gece uyku öncesi yapmaktadır ve uyumaktadır. Ayrıca sahur için imsak vaktinden önce uyanıp sahur yapılmaktadır. Her iki durumda da insanlar iftar sonrası, oruçlarını açtıktan sonra teravih namazının faziletine dair sorular merak ediliyor. Teravih namazının faziletleri nelerdir? Peki 3. gece teravih faziletleri nelerdir? sorusu merak ediliyor. Ayrıca insanlar, teravih namazının 3. Gün faziletine dair soruları da sorguluyor. İşte teravih namazı 3. Gece faziletleri nedir? sorusuna dair yanıtlar… 

  Teravih namazı 3. Gece faziletleri…

  3. gece teravih namazını kılana: Melekler müjde vererek derler ki: "Ey falan kişi! Sana müjde olsun ki, Allah (cc) senin amelini kabul edip umduğuna nail eyledi."

  3.GECE: Arş altında bir melek şöyle seslenir: " Amel temize çıktı, günahların bağışlanır."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow