İşkence gören köpeği almak için İzmir'den Van'a gitti

Van'da kimliği belirsiz kişinin sokak ortasında işkence yapılıp kulağı kesilen köpeğe sahip çıktı. Van Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi gören köpeği haberlerde öğrenen İzmirli iş kadını Mine Jackson köpeğe bakmak istediğini belirtti.Van'da, bir süre önce yavru köpeğe, kimliği belirsiz kişi tarafından sokak ortasında işkence uygulandı. Kulağı kesilen yavru köpek, Van Büyükşehir Belediyesi ekiplerince Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne götürülerek, tedavi ettirildi. Yavru köpeğe yapılan işkence haberini gazetelerde yer alan haberlerden öğrenen İzmirli iş kadını Mine Jackson, Van'daki hayvan bakım merkezinin veterinerine telefonla ulaştı.
Tedavisi boyunca yavru köpeğin sağlık durumuyla ilgili merkezden sürekli bilgi alan Jackson, daha sonra Van'a gelerek, tedavisi biten yavru köpeği alıp, İzmir'in Urla ilçesindeki evine götürdü. Jackson, Van Büyükşehir Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde bulunan diğer sokak hayvanlarına da 500 kilo mama bağışladı.
Aynı durumdaki dört sokak köpeğine sahip çıkmış
Hayvanlara işkence yapanlara herkesin tepki göstermesi ve işkencecilerin cezalandırılması gerektiğini savunan Jackson, daha önce aynı durumda olan dört sokak köpeğine daha sahip çıktığını anlattı.
Jackson, "Artık beş tane köpeğim oldu. İnşallah eşim beni boşamaz. Ne kadar muhtaç hayvan varsa elimden geldiği kadar yardım etmeye, ulaşmaya çalışacağım. Köpeğin de artık insanların incitemeyeceği güzel bir yuvası olacak. Hayvanlara duyarlılığından dolayı da büyükşehir belediyesi bakımevine çok teşekkür ediyorum" dedi.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS