hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  2021 VGM burs sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? VGM bursu ne kadar?

  2021 VGM burs sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak VGM bursu ne kadar
  expand

  VGM burs sonuçları açıklaması sonrasında Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden burs alacak üniversite öğrencileri ortaya çıkacak. Kurumun burs fırsatından yararlanmak isteyen adaylar geçtiğimiz günlerde başvurularını gerçekleştirmişti. Peki, süreçte son durum ne, VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak, burs aylık ne kadar olacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Vakıflar Genel Müdürlüğü her yıl verdiği burslar için belirli tarihlerde başvuruları alıyor. Bu yıl da alınan başvurular kapsamında belirli kriterlere göre sıralandırma yapılacak. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte de kurumun eğitim desteğinden faydalanacak öğrenciler netleşmiş olacak.

  VGM BURS SONUCU HANGİ TARİHTE, NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  15 Kasım’da başvuruların sona ermesinin ardından değerlendirme işlemi başladı. Ancak KYK burs sonuçları açıklanmadan VGM’nin değerlendirme işlemlerinin tamamlanması beklenmiyor. Bu nedenle sonuçların KYK burs sonuçlarının Kasım ayının son haftasında açıklanacağı göz önüne alınırsa VGM burslarının da Aralık ayının ilk haftasında açıklanabileceği söylenebilir.

  VGM BURSU NE KADAR?

  Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden bu yıl burs alacak öğrencilerin aylık ne kadar ücret alacağı bilgisi de paylaşıldı. 2021-2022 eğitim yılında eğitim yardımı/burs miktarlarında artış yapan kurum ortaöğrenim eğitim yardımı olarak aylık 100,00 TL, yükseköğrenim burs yardımı olarak da aylık 400,00 TL ödeme yapacak. Bu ücret yabancı uyruklu öğrenciler için aylık 600,00 TL olarak belirlendi.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow