hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  VGM 2021 burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Vakıflar Genel Müdürlüğü bursu ne kadar, kaç TL?

  VGM 2021 burs sonuçları ne zaman açıklanacak Vakıflar Genel Müdürlüğü bursu ne kadar, kaç TL
  expand

  Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru sonuçları için kurumdan gelecek resmi açıklama beklenmeye devam ediyor. Aynı tarihte KYK sonuçları için de geri sayım sürerken başvurularını gerçekleştiren adaylar sonuç açıklamasına kilitlendi. Peki, VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden eğitim desteği almak isteyen üniversite öğrencileri geçtiğimiz günlerde başvurularını yaptılar. Başvuru sürecinin tamamlanmasının hemen sonrasında ise değerlendirme işlemleri başladı. Peki, adayların heyecanla beklediği sonuçlar hangi tarihte duyurulacak?

  VGM BURS SONUCU HANGİ TARİHTE, NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  15 Kasım’da başvuruların sona ermesinin ardından değerlendirme işlemi başladı. Ancak KYK burs sonuçları açıklanmadan VGM’nin değerlendirme işlemlerinin tamamlanması beklenmiyor. Bu nedenle sonuçların KYK burs sonuçlarının Kasım ayının son haftasında açıklanacağı göz önüne alınırsa VGM burslarının da Aralık ayının ilk haftasında açıklanabileceği söylenebilir.

  VGM BURSU NE KADAR?

  Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden bu yıl burs alacak öğrencilerin aylık ne kadar ücret alacağı bilgisi de paylaşıldı. 2021-2022 eğitim yılında eğitim yardımı/burs miktarlarında artış yapan kurum ortaöğrenim eğitim yardımı olarak aylık 100,00 TL, yükseköğrenim burs yardımı olarak da aylık 400,00 TL ödeme yapacak. Bu ücret yabancı uyruklu öğrenciler için aylık 600,00 TL olarak belirlendi.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow