hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yaklaşık İşareti Nedir, Nasıl Yapılır? Klavyede Yaklaşık İşareti Kısayolu...

  Yaklaşık İşareti Nedir, Nasıl Yapılır Klavyede Yaklaşık İşareti Kısayolu...
  expand

  Klavye üzerinde üst kısım ve yan kısmında rakamlar bulunmaktadır. Bu rakamlar sayesinde tuş takımının diğer fonksiyonlarını da ortaya çıkarmak mümkün olmaktadır. Yaklaşık işareti de bazı kısayollar ile elde edilmektedir. Klavyeler de yaklaşık işareti tek bir tuş ile yazılamaz. Ancak kombinasyon ile kolaylıkla gerçekleşir. Bu işareti klavye üzerinden iki farklı yol ile yapmak mümkündür.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yaklaşık İşareti Nedir? (~)

  Klavye üzerinde bazı sembolleri tek bir tuş ile yazmak mümkün değildir. Özellikle matematikte kullanılan simgeler buna dahil olmaktadır. Yaklaşık işaretinin de klavyede bulunmaması sebebiyle pek çok kişi tarafından nasıl elde edileceği merak edilmektedir. Klavyede bulunmayan ancak fonksiyonu ortaya çıkarmak için başka tuşlara ihtiyaç duyulan yaklaşık işareti yapımı oldukça kolay olmaktadır. Bunu birkaç tuş ile yapmak mümkündür.

  Klavyede Yaklaşık İşareti Nasıl Yapılır? 

  Bilgisayar klavyesi üzerinde bulunmayan yaklaşık işareti yapmak için iki farklı kısa yol vardır. Bunlardan ilki ALT GR + Ü kombinasyonu olmaktadır. Yaklaşık işareti elde edebilmek için bu tuşlara aynı anda basılıp parmak kaldırmadan yapılması gerekmektedir. Klavye yardımı ile yaklaşık simgesine ulaşmanın bir diğer yolu ise ALT tuşuna basılı tutarak 0 1 2 6 yazmaktır. Bununla birlikte yaklaşık işareti oluşturmak mümkün olmaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MAC Klavyede Yaklaşık İşareti Nasıl Yapılır? 

  Mac klavyede yaklaşık işareti yapabilmek için Option + Ü kombinasyonu kullanılır. Ayrı zamanda yaklaşık işaretini elde edebilmek için kopyala yapıştır yöntemi de sıklıkla tercih edilmektedir. İnternet üzerinden yaklaşık işareti sembolünü bularak, kopyalama işlemi yapılır. Daha sonra bilgisayarda istenilen yere yapıştırılarak kullanılır.

  Yaklaşık İşareti Nerede Kullanılır? 

  Genel olarak matematiksel işlemlerde daha sık kullanılan bir işaret olmaktadır. Bu terimlerin ise Excel, Word gibi ofis programlarında kullanımı da mevcuttur. Matematikte kullanılan simge gerçeğe en yakın ifadeyi veren değer olarak ifade edilmektedir. Yaklaşık işareti (~) sembolü ile gösterilmektedir. Bunun yanı sıra matematiksel anlamda aşağı yukarı anlamına da gelmektedir. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow