Yılın ilk yarısında nereleri aradık?

Yılın ilk yarısında nereleri aradık?

Yılın ilk yarısında nereleri aradık?

Türkiye’nin online firma rehberi Yellow Pages, 2015’in ilk 6 ayında kullanıcıların en fazla nereleri aradığını sıraladı. Yellow Pages’te yılın ilk yarısındaki aramalarda en fazla artış %142 oranıyla Çin mutfağı restoranlarında yaşandı. Bu aramayı %139’luk artışla güneş enerji sistemi firmaları izliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kullanıcılar yaygınlaşan mobil cihazlarla birlikte gidecekleri yeri dijital ortamlardan arıyor. Yıl boyunca hastanelerden restoranlara, devlet dairelerinden eğlence mekanlarına kadar birçok yer internet üzerinden araştırılıyor. Her 2 kişiden 1’i aradığı yere aynı gün içerisinde gidiyor.

Çin mutfağına ilgi artıyor

Veri tabanında 670 kategoride 840 binden fazla firma bulunduran Türkiye’nin online firma rehberi Yellow Pages, 2015’in ilk 6 ayında kullanıcıların ne aradığını ortaya koydu. Farklı sektörlerdeki aranma oranları sonuçlara yansıdı. Verilere göre güneş enerji sistemi firmalarının aranma oranı %139 oranında arttı. Yılın ilk yarısında revaçta olan bir diğer mekan ise Çin mutfağı. Çin mutfağı restoranlarının aranma oranı %142 artış gösteriyor.

Kış Aylarının Gözdesi Kayak Merkezleri

Yılın ilk aylarında yaşanan şiddetli  karın kullanıcıları kayak merkezlerine yönlendirdiği görülüyor. Rakamlara göre kayak merkezlerinin aranma oranı %97 oranında arttı. İlk 6 ayda artış gösteren diğer sektörler arasında online firmalar da yer arıyor. Online firmaların aranma oranında %70’lik bir yükseliş söz konusu.

Genel Seçimler Parti Aramalarına Yansıdı

7 Haziran 2015 Genel Seçim serüveni de arama sonuçlarına yansımış durumda. Siyasi partilerin aranma oranından %23’lük bir yükseliş gözlemleniyor. Dikkat çeken bir diğer artış ise %53 oranında kağıt ve kağıt ürünlerinde yaşanıyor. Bu aramayı %45 oranında süt ve süt ürünleri izliyor.