hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yılın ilk yarısında nereleri aradık?

  Yılın ilk yarısında nereleri aradık
  expand

  Türkiye’nin online firma rehberi Yellow Pages, 2015’in ilk 6 ayında kullanıcıların en fazla nereleri aradığını sıraladı. Yellow Pages’te yılın ilk yarısındaki aramalarda en fazla artış %142 oranıyla Çin mutfağı restoranlarında yaşandı. Bu aramayı %139’luk artışla güneş enerji sistemi firmaları izliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kullanıcılar yaygınlaşan mobil cihazlarla birlikte gidecekleri yeri dijital ortamlardan arıyor. Yıl boyunca hastanelerden restoranlara, devlet dairelerinden eğlence mekanlarına kadar birçok yer internet üzerinden araştırılıyor. Her 2 kişiden 1’i aradığı yere aynı gün içerisinde gidiyor.

  Çin mutfağına ilgi artıyor

  Veri tabanında 670 kategoride 840 binden fazla firma bulunduran Türkiye’nin online firma rehberi Yellow Pages, 2015’in ilk 6 ayında kullanıcıların ne aradığını ortaya koydu. Farklı sektörlerdeki aranma oranları sonuçlara yansıdı. Verilere göre güneş enerji sistemi firmalarının aranma oranı %139 oranında arttı. Yılın ilk yarısında revaçta olan bir diğer mekan ise Çin mutfağı. Çin mutfağı restoranlarının aranma oranı %142 artış gösteriyor.

  Kış Aylarının Gözdesi Kayak Merkezleri

  Yılın ilk aylarında yaşanan şiddetli  karın kullanıcıları kayak merkezlerine yönlendirdiği görülüyor. Rakamlara göre kayak merkezlerinin aranma oranı %97 oranında arttı. İlk 6 ayda artış gösteren diğer sektörler arasında online firmalar da yer arıyor. Online firmaların aranma oranında %70’lik bir yükseliş söz konusu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Genel Seçimler Parti Aramalarına Yansıdı

  7 Haziran 2015 Genel Seçim serüveni de arama sonuçlarına yansımış durumda. Siyasi partilerin aranma oranından %23’lük bir yükseliş gözlemleniyor. Dikkat çeken bir diğer artış ise %53 oranında kağıt ve kağıt ürünlerinde yaşanıyor. Bu aramayı %45 oranında süt ve süt ürünleri izliyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow