hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Zelal İsminin Anlamı Nedir? Zelal İsmi Kur'an'da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

  Zelal İsminin Anlamı Nedir Zelal İsmi Kuranda Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek
  expand

  Zelal Kürtçe ve Arapça kökenli olması ile birlikte dikkat çeken isimlerden biridir. Bu yönü ile zengin bir kültüre sahip olmaktadır. Kız çocukları için günümüzde sıkça kullanılan Zelal ismi oldukça güzel bir anlama sahiptir. Zelal isminin anlamı duru, arı, berrak ve saydam şeklinde geçmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Zelal İsminin Anlamı Nedir? 

  Kız çocukları için son derece ideal bir isim olarak karşımıza çıkan Zelal isminin rengi pembedir. Anlamına bakıldığında ise arı, duru, berrak ve saydam olduğu görülmektedir.

  Zelal İsmi Kur'an'da Geçer mi? 

  Zelal ismini çocuklarına koymak isteyen ebeveynler bu ismin Kur'an'da geçip geçmediği merak etmektedir. Özellikle son dönemlerde çokça araştırılması nedeniyle dikkatlerini üzerine çeken isimlerden biri olmaktadır. Zelal ismi Kur'an-ı Kerim'de birden fazla ayette geçmektedir. Özellikle de Yusuf Suresi içerisinde yer alan 8. ve 30. ayetlerde bulunmaktadır.

  TDK Sözlük Anlamı Nedir?

  Farklı anlamları olan ve farklı kökenlere sahip olan Zelal ismi son dönemlerde ön plana çıkmayı başarmaktadır. G​​​​​​Günümüzde pek fazla bilinmese de yavaş yavaş ilgi görmeye başlamıştır. Özellikle Kürtçe anlamı ile çok değerli bir mana taşımaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Zelal isminin Kürtçe olarak anlamı 

   -Duru, Arı, saydam ve berrak olarak geçer.

  Zelal İsminin Arapça olarak anlamı ise 

   - Yanılgı ve delalet şeklinde tanımlanır.

  Zelal İsminin Özellikleri 

  Zelal ismine sahip olan kimseler zeki ve oldukça sempatik insanlar olarak tanınır. Çevresindeki insanlar ile oldukça iyi ilişkiler kurmayı başarır ve kendisini kısa sürede yeni tanıştığı kişilere sevdirmeyi başarır. Bununla birlikte Zelal ismine sahip kimseler ticaret hayatında başarılı ve fırsatları kolaylıkla yakalayabilen insanlardır. Hayatları boyunca yüksek kazançlar elde etme potansiyeline de sahiptir. Sanatsal yönü güçlü, farklı bakış açıları ile dikkat çekerler. Hisleri kuvvetli olduğu için sezgisel alanda başarılıdırlar.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow