Murat Erdör
Murat Erdör

Murat Erdör

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

E-ticaret tarihine kısa bir yolculuk

Bilgisayar ile iletişim teknolojilerinin ve mobil cihazların gelişimi ile internet gündelik hayatımız içerisinde en önemli kavramlardan biri olmayı başardı. Günümüzde internet kullanıcı sayısı 4 milyarı aşmış durumda. Sayısal veriler göz önüne alındığında internet ile ilgili tüm kavramların ve platformların önem kazandığına şahit oluyoruz. Günümüzde öne çıkan, giderek değeri ve pazar payı artan kavramlar arasında “elektronik ticaret” yer alıyor.

Devamını Oku 20.03.2019

YouTube yükselişini sürdürüyor

Günümüzde dünyanın en büyük ikinci sosyal medya ağı olan YouTube, 2005 yılında Steve Chen ve Chad Hurley adlı iki girişimci tarafından kuruldu. 2006 yılına gelindiğinde ise YouTube, Google’a 1,65 milyar dolara satıldı.

Devamını Oku 20.02.2019

İş görüşmeleri zorlaşıyor!

Teknolojik gelişmeler ve dijital dönüşümün etkisiyle iş dünyası yeni bir forma kavuştu ve iş görüşmelerinde geleneksel yetkinliklerinin yanı sıra dijital beceriler de sorulmaya başlandı. Diğer bir deyişle iş görüşmeleri daha zor bir hal alıyor ve almaya da devam edecek. Geleceğin iş dünyasında iyi bir kariyere sahip olmak hangi şartlar mı gerekiyor, birlikte bakalım…

Devamını Oku 11.01.2019

Tarihin ilk uzay ülkesinde neler oluyor?

Uzayda anti militarist, özgür ve bilimsel bir bilgi alanı yaratmak ve evrenin barışçıl kullanımını sağlamak amacıyla kurgulanan tarihin ilk uzay ülkesi Asgardia, Azeri iş adamı Dr. Igor Ashurbeyli tarafından 2016 yılında kuruldu.

Devamını Oku 11.12.2018

Gelecekte bizleri neler bekliyor?

Teknolojik gelişmeler olağanüstü bir hızda ilerliyor. Her geçen gün birden fazla yenilik ile karşımıza çıkan teknoloji dünyası duracak gibi görünmüyor. Bu gelişmelerin sonucunda ise iş dünyasında ve hayatlarımızda köklü değişikliklerin olacağı ifade ediliyor.

Devamını Oku 14.11.2018

Siz de “dijital tüketici” misiniz?

Dijitalleşme, son dönemlerde kazandığı ivmeyle dijital pazarlamayı odak noktalardan birisi haline getirdi. Markaların yeni tüketici kitlelerine doğrudan ulaşmak için yatırımlar ve çalışmalar yaptıkları gözlemliyoruz. Bu çalışmaların hedefinde ise yeni nesil tüketiciler bulunuyor. Bu yeni nesil tüketiciler “dijital tüketici” olarak adlandırılıyor.

Devamını Oku 16.10.2018

Dünyayı saran yeni çılgınlık: e-spor

Dijitalleşme ile birlikte gündelik hayatımızda kullandığımız tüm kavramlar değişime uğruyor. Spor da bu kavramlardan bir tanesi. Artık spor denildiği zaman farklı bir dal olarak elektronik spor da (e-spor) zihinlerimizde canlanıyor. Ülkemizin de çok başarılı olduğunu e-spor, son zamanlarda tüm dünyada çılgınlık derecesine varacak düzeyde ilgi görmesi ve hızla gelişmesiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Devamını Oku 14.09.2018

IOT Hayatımızı Nasıl Şekillendirecek?

Dijital sistemler gerçek dünya ile sanal dünya arasındaki bağları sıkılaştırmaya devam ediyor.

Devamını Oku 20.07.2018

Yaratıcılığınızı geliştirmek mi istiyorsunuz? O halde yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayın

Osho; “Yaratıcılık varoluştaki en büyük isyandır. Eğer yaratmak istiyorsan, bütün şartlanmalardan kurtulmak zorundasın. Aksi halde yaratıcılığın kopya çekmekten başka bir işe yaramaz.” diyerek yaratıcılığın olduğu yerde sınırların kaldırılmasının önemini vurgulamıştır. Unutmayın fikirleriniz de en az sizler kadar eşsiz olmalıdır.

Devamını Oku 02.07.2018

Dünyaca ünlü isimler sosyal medyayı nasıl kullanıyor?

Günümüzde sosyal medya denildiğinde akıllara sadece Facebook, Twitter ve Instagram gelse de, sosyal medya ağları her geçen gün büyümeye devam ediyor, bu ağların kişisel imaj oluşturmaya ve kitleleri etkilemeye yönelik gücü de her geçen gün önem kazanıyor. Sosyal medya, renkli kozmopolit yapısıyla devlet başkanlarından futbolculara, sosyal medya mecraları kurucularından aktörlere, sanatçılardan geniş halk kesimlerine kadar büyük bir kitleyi içinde barındırıyor. Peki bu derecede büyük evreni dünyaca ünlü isimler nasıl kullanıyor?

Devamını Oku 27.06.2018
LG
MD
SM
XS