Yasemin Merih Alparslan
Yasemin Merih Alparslan

Yasemin Merih Alparslan

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

Gelecekte şirket organizasyonları nasıl olacak?

Her yerde aynı söylem: Teknoloji gelişiyor ve her şey dijitalleşiyor. Dijitalleşmenin baş döndürücü hızı, hayatımızı büyük dönüşümlere zorluyor. İş dünyası ve iş yapma biçimleri de kuşkusuz bu baş döndürücü dönüşümden payını alıyor. Şöyle bir geriye yaslanıp düşünelim, hayatımıza internet kullanımının girmesi ne kadar süre önce gerçekleşti? 20 yıl öncesinde hayatımıza giren internet, bugün 20 dakika kesilse neredeyse hayatımız duruyor.

Devamını Oku 20.02.2018

Başarılı oldun şimdi mutlu oldun mu?

Dünyanın ünlü kolej ve üniversiteleri “Mutluluk-İyilik” konusunda dersler açarken, Türkiye’de yapılan “Başarısızlık Araştırması”na göre biz Türkler başarılı görülmeyi mutluluğun önüne koyuyoruz. Başarının mutluluk getireceği yönündeki beklentimiz doğru mu?

Devamını Oku 04.12.2017

Yol gösterecek bir araştırma: Travmatik olayların "İnsan Kaynakları" üzerine etkisi

Çalışanlar toplumun birer parçası ve toplumdan bağımsız değiller. Toplumsal düzeyde baş gösteren hayal kırıklıkları, endişe, mutsuzluk ve endişe çalışanlarımızı da etkiliyor. Çalışanların etkilenmesi demek, şirketin etkilenmesi demek… Peki biz yöneticiler, bu tür travmalar sonrasında hem şirketimiz hem de çalışanlarımız için neler yapmalıyız?

Devamını Oku 14.11.2017

Bütün zamanların en olağanüstü CV'si…

Merak ettim, araştırdım. Evet dünyada bütün zamanların en olağanüstü iş başvurusu olarak kabul edilen bir başvuru var. İşte bu!

Devamını Oku 01.10.2014

CV ne demek? Kariyer ne demek?

Kelimeleri kullanırken hiç kökenine bakar mısınız? Ben bakmam.

Devamını Oku 22.09.2014

Kurum içi iletişim diye bir departman var...

Artık devir değişti!

Devamını Oku 08.09.2014

Değişen Mülakat Soruları...

“Mülakatlarda Başarı”, “İş Görüşmelerinde En Sık Sorulan 40 Soru ve Cevapları”, “En Zor 10 Mülakat Sorusu” gibi sürekli aynı soru ve cevaplardan bahseden kitap ve yazılardan bıktıysanız size iki araştırmadan bahsedeceğim.

Devamını Oku 28.08.2014

İki önemli seçim; bir eş, bir iş...

Hayatta iki seçimi doğru yapmak gerektiğine inanıyorum; bir eş, bir iş...İkisinden birini yanlış seçerseniz, hayat mutluluğunu tam yaşamanız pek mümkün olmuyor.. 

Devamını Oku 12.08.2014
LG
MD
SM
XS