Ceren Alican
Ceren Alican

Ceren Alican

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

Türkiye'nin en mutlu insanlarının şehri Sinop

Fark ettiniz mi? Kuzeyde yaşayan insanların ortak özellikleri hepsinin mutlu olmaları. Dünyanın en mutlu insanları kuzey ülkelerinde yaşayanlar. Durum Türkiye’de de pek farklı değil. Ülkemizin en kuzey noktasındaki şehir, ülkemizin en mutlu insanlarına ev sahipliği yapıyor. Üstelik sadece kendi sınırları içinde yaşayanları mutlu etmekle kalmıyor, misafirlerini de aynı şekilde mutlu ediyor.

Devamını Oku 12.05.2021

Kızıl çölde bedevi olmak: Wadi Rum

“The Martian”, filmini izlediniz mi? Türkiye’de “Marslı” adıyla izlediğimiz, Matt Damon’ın başrol oynadığı muhteşem film. O filme set olan yerin stüdyo ortamı olmamasının bir nedeni var. Çünkü dünyada Wadi Rum diye bir yer var. En iyi teknoloji ile donatılmış stüdyo ortamı, en kaliteli görsel efektler bile bu gerçek güzelliğin yanına yaklaşamaz.

Devamını Oku 30.04.2021

Kültür-Sanat ve Gastronomi Başkenti Lviv gezi rehberi

Ukrayna’nın Türk gezginler arasında çok popüler bir ülke olduğunu biliyoruz. Ne yazık ki sürekli olarak güzel kadınları ve renkli gece hayatıyla ön plana çıkıyor. Ama bir gezginin gözünden bakarsanız, Ukrayna’nın bunlardan kat kat daha fazlası anlamına geldiğini göreceksiniz. Evet, kabul edelim, çok güzel bir ırk. Yaradan cömert davranmış bu ırkı yaratırken. Ama sizce de koca bir ülkeyi sadece vitrine bakarak tanımak haksızlık olmaz mı?

Devamını Oku 30.04.2021
LG
MD
SM
XS