{$ day.Temps.HighTemp $} °
Dr. Fevzi Özgönül
Dr. Fevzi Özgönül

Dr. Fevzi Özgönül

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

Gripten Korunmak İçin Uymamız Gereken 9 Kural

Grip özellikle yaşlılar ve çocuklar için tehlikelidir. Akciğerde çoğalıp zatürreye yol açıp başka hastalıklara da zemin hazırlaması nedeniyle grip, özellikle 65 yaş üstü kişilerde, akciğer, kalp, böbrek, karaciğer ve şeker hastalığı olanlarda ve kanser tedavisi görenlerde ve bağışıklık sistemi tam gelişmediği çocukluk döneminde ölümcül olabileceğini söyleyen Dr. Fevzi Özgönül, gripten korunmak için uyulması gereken 9 kuralı açıkladı.

Devamını Oku 25.11.2022

Çok ödemim var ne yapayım?

Ödem şikayeti, özellikle kilo problemi yaşayanların karşılaştığı sorunlarım başında gelir. Ödemden kurtulunca verdikleri birkaç kilo problemden kurtuluşun başlangıcı gibi gözükse de bazen kabusun başlangıcı olabilir.

Devamını Oku 05.09.2022

Tatlı bağımlısı olduğumuzu nasıl anlarız?

'Su içmeyi hiç sevmiyorsanız, suyun tadı size kötü geliyorsa veya çay ve kahve içerken mutlaka şeker ekliyorsanız dikkat edin, tatlı bağımlısı olabilirsiniz.

Devamını Oku 30.08.2022

Şeker bazılarımız için çok tatlı, bazılarımız için çok acı

Şeker dediğimizde bazı insanlar için dayanılmaz bir yiyecek, bazıları için kötü bir kabus bazıları için de hastalıklarının baş suçlusu olduğu akla gelir. Aslında şeker hemen hemen tüm yiyeceklerde karbonhidrat olarak var olan ve vücudumuza enerji veren bir moleküldür. Ancak bu molekül saf olarak elde edildiğinde tehlikeli olabilmektedir.

Devamını Oku 14.06.2022

Sonu en acı biten bağımlılık, tatlı bağımlılığıdır

Sigara, alkol ve madde bağımlılığı ile mücadele eden o kadar dernek varken tatlı bağımlılığı insanlara şaka gibi geliyor ve sanki yaramazlık yapan çocuklar gibi düşünülüp hiç önem verilmiyor. Hatta ısrar ile bu bağımlılık körükleniyor.

Devamını Oku 22.05.2022

Karboksipunkturla Kilolara Veda

Karboksipunktur, Karbondioksit gazının ince bir iğne veya basınçla cilt altına verilmesi yöntemidir. Bu yöntemin kökeni uzak doğuda uygulanan pressopunkturdan gelir. Pressopunktur da, vücudun belli noktalarına yapılan basınç ile bedenin uyarılması ve vücudun dengesinin tekrar kurulması yöntemidir. 

Devamını Oku 09.05.2022

Enerjinizi dengelemek için 16 kurala uyun, 15 günde 1 beden küçülün

Benim 2 kilo fazlam, 5 kilo fazlam varı unutun. İşte size 15 günde enerjinizi dengeleyebilecek, bedeninizi şekillendirebilecek ve 1 beden inceltebilecek 15 kural. Bu önerilerde hedef vücudun bağ dokusunu güçlendirmek, kolajen ve elastin liflerin üretimi için vücudu beslemek, gece hormon üretip doku tamirini sağlamaktır. Böylece vücudumuz ideal bedenine doğru KÜÇÜLÜR.

Devamını Oku 03.05.2022

Bağırsak Alzheimer’i nedir, ne gibi sorunlara yol açar?

Özellikle son zamanlarda tek tip besleniyorsanız dikkat!

Devamını Oku 13.03.2022

Gece yemek gerçekten kilo aldırır mı? Yoksa şehir efsanesi mi?

Gece geç saatte yemek yiyen kişilerde genelde kilo artışı olur, pekala bu artış gerçekten geç saatte yemek yedikleri için mi ? yoksa başka bir nedenden dolayı mıdır.

Devamını Oku 28.02.2022

Paylaştıkça artan en kötü şey kilolardır

Kilolardan kurtulmak istiyorsanız şu alışkanlığınızdan hemen kurtulmalısınız. En zararlı alışkanlık, zayıflamaya karar verdiğini herkesle paylaşmaktır.

Devamını Oku 14.02.2022
LG
MD
SM
XS