hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow
  Fatoş Karahasan Fatoş Karahasan

  Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı 28 senede 3 milyon çocuğa hizmet götürdü

  24.01.2023 Salı | 14:14Son Güncelleme:

  “Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” sloganıyla çağdaş nesillerin yetişmesi için Türkiye genelindeki etkinlik noktalarında nitelikli eğitim desteği sunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) 28’inci yaşını kutluyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), başta Suna Kıraç olmak üzere, eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimi ile devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmak amacıyla 23 Ocak 1995 tarihinde kuruldu.

  İlköğretim çağındaki çocuklara okul dışı eğitim desteği vermeye odaklanan TEGV, yıllar içinde Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu oldu. TEGV 2009 yılında Bakanlar Kurulu tarafından “izin almadan yardım toplama” hakkına sahip vakıflardan biri olarak tanındı.

  Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı faaliyete başladığı 1995 yılından bu yana yaklaşık 100 bin gönüllüsünün desteğiyle 3 milyondan fazla çocuğa erişti. Kuruluş, Türkiye genelinde, 24 ilde 7 Eğitim Parkı, 30 Öğrenim Birimi ve 18 Ateşböceği ile toplam 55 etkinlik noktasında çocuklara eğitim desteği vermeye devam ediyor.

  Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı 28 senede 3 milyon çocuğa hizmet götürdü

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhuriyetin Yüzleri

  Ülkemizin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 28’inci kuruluş yıl dönümünü düzenlediği 23.01.2023 tarihindeki basın toplantısıyla kutladı. Pera Müzesi’ndeki toplantıya TEGV Mütevelli Heyeti Üyeleri, TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Özinci, Yönetim Kurulu Üyeleri, TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı ve TEGV çalışanları katıldı.
  Toplantıda TEGV’in 2022 yılında yaptığı faaliyetlerin ve Cumhuriyet’in 100’üncü yılı için planlanan özel projeleri paylaşıldı. Cumhuriyet’in 100. Yılı için hazırlanan “Cumhuriyet’in Yüzleri” filmi ve www.cumhuriyetinyuzleri.org sitesinin tanıtıldı. TEGV çocukları, söz ve müziği Fırat Çavaş ile Cemre Kabaş tarafından hazırlanan “TEGV’le El Ele” şarkısını seslendirdiler.

  TEGV Çocuklarından Cumhuriyet’in 100. Yıl Sergisi

  Cumhuriyet’imizin 100’üncü yıl kutlamaları TEGV çocuklarının sanat çalışmalarına da yansıdı. TEGV’in Türkiye genelindeki değişik etkinlik noktalarındaki çocuklar tarafından yapılan resimlerin bir araya geldiği sergide, çocuklar tarafından Cumhuriyet’e yazılan şiir ve mektuplar da yer aldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı 28 senede 3 milyon çocuğa hizmet götürdü

  “Cumhuriyeti koruyan herkes, Cumhuriyet’in yüzüdür”

  TEGV’in Cumhuriyet’in 100’üncü yılı için özel olarak hazırladığı “Cumhuriyet’in Yüzleri” adlı film bugünden itibaren gösterimde olacak. Havas İstanbul ve Tilki Yapım’ın yapımını üstlendiği filmin seslendirmesini Yetkin Dikinciler yaptı.

  Cumhuriyet’in değerlerine yer verilen filmde, TEGV’li çocukların hedeflerine ulaşmalarında bu değerlerin sunduğu katkılara da değinildi. Filmin senaryosunda bilgisayarla ilk kez TEGV’de tanışan ve bugün bilgisayar mühendisi olan Agit; çocukken, top oynayan erkek çocukların aralarına almak istemediği, bugün ise Kadın Milli Futbol Takımı’nda oynayan Arzu; TEGV’de rol aldığı bir tiyatro oyunundan sonra büyülenip bugün kendi tiyatrosunu kuran Hayrullah, TEGV’in kapısından girdikten sonra edindiği kitap okuma ve yazma alışkanlığı sayesinde metin yazarı ve muhabir olan Saime gibi TEGV’li çocuk ve gönüllülerin başarı hikayelerine yer verildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Reklam filmine ve TEGV’in Cumhuriyet’in 100’üncü yılı için hazırladığı diğer etkinliklere cumhuriyetinyuzleri.org adresinden erişilebilir.

  Künye:

  Reklam Veren Marka: Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)
  Marka Temsilcisi: Ebubekir Türk
  Reklam Ajansı: Havas İstanbul
  Kreatif Ekip: Zihni Başsaray, Hakan Karakurt, Buse Aksaç, Buğra Bahadır, Esra Yeşilli, Yeşim Çelik, Bahar Özaksoy, Fatih Can Karayılan
  Marka Ekibi: Emel Aydınlı, Murat Ayabakan, Hilal Ören Giray, İrem Kara, Ceren Aydın, Hayri Semerci, Ecem Karabulut
  Prodüksiyon Ekibi: İrem Akalın
  Fotoğrafçı: Emre Yunusoğlu
  Yapım Şirketi: Tilki Yapım
  Seslendirme: Yetkin Dikinciler