Uzman Psikolog Irmak Atak
Uzman Psikolog Irmak Atak

Uzman Psikolog Irmak Atak

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

İyi hissetmek!

Bu yazımız sadece ve sadece iyi hissetmek üzerine olsun. Nasıl iyi hissedebiliriz? İyi hissettiğimizin göstergeleri neler olur? İyi hissedersek hayatımızda neler olur? Bunlara bakalım. Hatta iyi hissetmeye hemen başlayalım. Rahat hissettiğiniz bir yere geçin, sıcak bir kahve alın ve okumaya başlayın!

Devamını Oku 25.01.2021

Anlaştık mı?

En temel insan ihtiyaçlarındandır anlaşılmak. Hepimiz anlaşılmak isteriz. Halimizden anlayan, söylediklerimizi gerçekten duyan birini isteriz. Kendimizi ifade etmek için farklı farklı yollar deneriz. Pandemi başladığından beri iletişim kurmak, tartışmalardan uzak durmak biraz daha zorlaştı. İnsanların katlanma gücü düştü. Sağlık endişeleri, ekonomik sorunlar derken sakinliğimizi korumak imkansızlaştı. En yakınımızdakiler, en sevdiklerimiz ne yazık ki bu ruh halimizden en çok etkilenenler oldu. Bunu değiştirmek ve gerçekten anlaşabilmek için farklı bir yaklaşım denemeliyiz belki de. İşe yaradığı araştırmalarca kanıtlanmış, tecrübeyle sabit bir yöntemden bahsetmek istiyorum.

Devamını Oku 18.01.2021

Koronavirüsle ciddi düşünüyoruz!

Yeni koronavirüs (COVID-19) pandemisi hayatımıza girdiğinden beri, her gün yeni bir değişiklikle karşılaşıyoruz sanki. Anlamaya, uyum sağlamaya ve alışmaya fırsat olmadan başka bir boyutu kapımızda beliriveriyor. Peki, tüm bu kaotik geçişler arasında; var olan/olmayan/olmasını istediğimiz/olmasa da olur, dediğimiz ilişkilerimize neler oluyor?

Devamını Oku 11.01.2021
LG
MD
SM
XS