Serhan Karasu
Serhan Karasu

Serhan Karasu

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

Köpekler için oyun ve oyuncak seçimi

Yavru köpeğinizin oynadığı oyunlar ve oyuncaklar, onun karakter gelişimini büyük ölçüde etkiler. Bu nedenle, oyun ve oyuncak seçiminde dikkatli olmanız gerekir. Köpeklerin, insanlarla birlikte oyunlar oynaması önemlidir. İnsanlarla oyun oynamaya alışmış bir köpeğin sosyalliği, sadece köpeklerle oynamaya alışmış olan bir köpeğin sosyalliğinden çok daha fazla olacaktır. Bu nedenle, köpeğinize bir oyuncak atıp, onun bu oyuncakla oynamasını beklemek yerine, onunla kaliteli zaman geçirecek şekilde birlikte oynamayı tercih edin.

Devamını Oku 21.10.2021

Ne zamana kadar yavru köpek maması?

Özellikle yavru köpeklerde düzgün beslenme ile düzgün gelişim arasındaki ilişki çok kuvvetlidir. Yavru köpeğinizin gelişimini mama seçiminiz ve mama zamanlamanız belirler.

Devamını Oku 08.08.2021

Köpeğime uygun evi nasıl hazırlarım?

Ailenize yeni bir üye katmak için yola çıktıysanız, onun için ideal koşulları oluşturmanız önemlidir. Mental olarak rahat edecekleri, aynı zamanda güvenliklerini de sağlayacak şartları sizin düşünmeniz gerekir.

Devamını Oku 28.06.2021

Köpek eğitimi ile ilgili doğru bilinen yanlışlar

Köpeğinizle eğitim yapmanız, ona doğru davranışları öğretmeye çalışmanız harika bir davranış olsa da bunu yaparken birçok insanın doğru sandığı yanlış bilgilere maruz kalmanız da çok olası… Genel geçer doğru sandığınız şeylerin çok da doğru olmadığını bilmek sizi şaşırtabilir.

Devamını Oku 23.05.2021

Köpek eğitiminin 5 püf noktası

Bir köpeğiniz varsa, hayatınızın bir noktasında, kendinizi muhakkak köpeğinize bir şeyler öğretmeye çalışırken bulacaksınız. Bir köpek eğitmeni olmayabilirsiniz ancak eğitimin doğrularını bilmek sizi kesinlikle bir köpek sahibi olarak bir adım ileriye taşıyacaktır. Her işte olduğu gibi, köpek eğitiminin de püf noktalarını bilmek önemlidir. Bu noktalara beraberce göz atalım.

Devamını Oku 20.03.2021

Pomeranian ırk özellikleri

Pomeranian ( Pomeryalı, Pom, Pomeryan) Spitz ailesinin en ufak ırk köpeğidir. Kabarık, kürklü tüyleri ve akrabalarından olan Samoyed’lere benzer kıvrık kuyrukları vardır. Renk skalası oldukça geniştir. Yaygın olarak turuncuya benzer renklerde görülse de farklı birçok rengi vardır.

Devamını Oku 26.02.2021

Poodle ırkı özellikleri

Yıllar boyunca popülerliğini koruyan bir ırk olan Poodle ırkı, günümüzde de en çok sevildiği dönemlerden birini yaşıyor. Boyutlarına göre; standart, minyatür ve toy olarak 3’e ayrılan bu ırkın genel özelliklerine ve karakter yapısına yakından bakalım.

Devamını Oku 09.01.2021

Yavru köpeklerde tuvalet eğitimi

Hemen hemen her yeni yavru köpek sahibinin ilk olarak önem verdiği şey tuvalet eğitimidir. Aslında tuvalet eğitimi, eğitimden ziyade, alışkanlık oluşturma ile ilgilidir. Köpeğinizin tuvaletini doğru yere yapmaya alışması belli bir süreç ister. Bu süreçte, köpeğinize yardımcı olmak da sizin göreviniz olacaktır.

Devamını Oku 24.12.2020

Yavru köpeklerde eğitim ve davranış şekillendirme

Yavru köpeklerde eğitimi önemlidir. Erken yaşta başlayan eğitim ile ileride karşılaşılabilecek birçok sorunun üstesinden gelinebilir. Köpek eğitiminin ilk ve en önemli adımı sosyalleşmedir.

Devamını Oku 14.12.2020

Clicker ile köpek eğitimi

Köpeğinize komutları eğlenceli bir şekilde öğretmenin güzel bir yolu da clicker kullanmaktır. Clicker, üzerinde bir gergi sistemi ya da düğme bulunan, avucunuza rahatlıkla sığabilecek, bastığınızda net bir şekilde klik sesi çıkaran basit bir aparattır. Pozitif şartlanma yaratmanın harika bir şeklidir. Clicker kullanırken köpeğinize komutları clicker ile vermezsiniz.

Devamını Oku 03.12.2020
LG
MD
SM
XS