Yonca Özge Çallı
Yonca Özge Çallı

Yonca Özge Çallı

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

Yaz sezonunun en trend 11 aksesuarı

Doğru aksesuar ile en basit kombininizi bile harika ve havalı  bir hale getirebilirsiniz. Hatta benim için elbise, pantolon, etek, gömlek, ceket gibi parçalardan öte özgün ve iyi bir kombinin en temel taşı aksesuarlardır. Örneğin beyaz t-shirt ve mavi bir kot pantolon ile yaptığınız kombininizi kalın altın bir zincir kolye, platform sandalet ve  deri siyah bir çanta ile tamamladığınızda kıyafetinizi bambaşka bir noktaya taşımış olursunuz.

Devamını Oku 28.05.2021

2021 İlkbahar&Yaz Modası’ nın En Popüler 7 Renk Trendi

2020'nin çoğunu eşofmanlarla geçirdikten sonra, içinde bulunduğumuz ilkbahar ve yakında gelecek olan yaz mevsimlerinin renk trendleri, hepimizin ihtiyacı olan neşe ve çoşkuyu barındırıyor. Bazı tasarımcılar bahar ve yaz koleksiyonlarını salgın dünyamızı yansıtan kasvetli siyah görünümlerle doldurmayı seçse de, çoğu tasarımcı gelecek için daha büyük bir iyimserlik duygusu ifade eden daha mutlu renkleri seçti.

Devamını Oku 22.04.2021

2021 baharının en büyük moda trendleri

2021'de moda neye benziyor? Geçtiğimiz yıl boyunca gördüğümüz tüm değişiklikler için trend makinesi, yakın geçmişten (2000'lerin başlarında Paris Hilton'u düşünün) uzak geçmişe (Marie Antoinette'i düşünün) benzer şekilde tarzına geri dönen stillerle birlikte çalkalanmaya devam ediyor.

Devamını Oku 15.03.2021

Gelmiş Geçmiş En Ünlü 8 Moda İkonu ve Meşhur Ettikleri Trendler ;

Moda endüstrisi bizi her sezon yeni tarzlarla tanıştırmaya devam ederken, etkili moda ikonlarının yardımı olmadan sektörün bugün olduğu yerde olmasından söz edilemezdi. Günümüzde ünlüler ya da sosyal medya fenomenleri kıyafetlerinin, aksesuarlarının fotoğraflarını çekebiliyor ve bunu sosyal medyada arkadaşları, aileleri, takipçileri ve hayranlarıyla paylaşabiliyorlar. Bununla birlikte, bu ikonik stilleri icat eden kadınların çoğu aynı etkili fırsatlara sahip değillerdi, bir çoğu bir fotoğraf karesinin dahi çok değerli olduğu bir dönemde yaşayıp, stillerini oluşturarak bütün Dünya’ da ikon olarak anılmalarını sağladılar. Bu nedenle onları hala moda ikonları olarak kabul etmemiz, ne yaptıklarını çok biliyor olmaları gerektiği anlamına geliyor!

Devamını Oku 04.03.2021

Yeni bir iş kolu önerisi; ‘ Renk Danışmanlığı ’ nedir? Kişisel Renk Danışmanı nasıl olunur?

Renk psikolojisi ve renk analizi, dünyaya bakış açınızı dönüştürme gücüne sahip çok etkileyici konulardır. Bu profesyonel beceri öğrenimi, renk tutkusu olan veya uzman renk anlayışının gerekli olduğu yaratıcı bir kariyer yolunda olan herkes içindir.

Devamını Oku 10.02.2021

İtalyan moda devi Bottega Veneta neden bütün sosyal medya hesaplarını kapattı?

Elli beş yaşındaki İtalyan moda markası Bottega Veneta bir sabah uyandı ve görünüşe göre yeterince sosyal medyaya sahip olduğuna karar verdi. Tüm olağan moda etkinlikleri pandemiden ötürü beklemeye alındığı veya dijitale dönüştüğü için, her zamankinden daha fazla çevrimiçi zaman geçirdiğimiz bu zamanlarda, çoğu moda markası bütün enerjilerini sosyal medyaya aktardılar. Ancak, sosyal medyadan tamamen kaybolmuş gibi görünen çılgınca popüler İtalyan moda evi Bottega Veneta için durum böyle değil. Markanın 2,5 milyon takipçiye sahip olan Instagram hesabı tamamen silindi.

Devamını Oku 11.01.2021

Gizem Sarı Tekin ile kendisine, mesleğine ve stiline dair bir röportaj

Öncelikle influencer kelimesi Türkçe olmayan, İngilizce bir kelimedir. Dilimize kitleleri etkileyen kişi olarak çevrilebilir. Tam olarak karşılığı TDK tarafından belirlenmediği için yazımda kitleleri etkileyen kişilerden bahsederken ‘influencer’, iş tanımını yaparken ise ‘influencerlık’ olarak söz edeceğim.

Devamını Oku 11.01.2021

Influencerlık nedir ? Bu mesleği yapmak isteyenler için tam 10 tüyo !

Öncelikle influencer kelimesi Türkçe olmayan, İngilizce bir kelimedir. Dilimize kitleleri etkileyen kişi olarak çevrilebilir. Tam olarak karşılığı TDK tarafından belirlenmediği için yazımda kitleleri etkileyen kişilerden bahsederken ‘influencer’, iş tanımını yaparken ise ‘influencerlık’ olarak söz edeceğim. 

Devamını Oku 23.12.2020

Ceylan Atınç’la Modaya Dair Sohbet 

Moda Dünya’sında son yıllarda adından oldukça söz ettiren, saygın ve naif duruşu ile fark yaratan, Türkiye’nin en stil sahibi kadınlarından biri Ceylan Atınç ile modaya dair bir sohbet gerçekleştirdik. Kendisi Vogue Türkiye dergisi’ nde moda editörlüğü, Vakko Esmod Akademi’ de eğitmenlik yapmakta olup, Türkiye’nin önde gelen markalarına ise danışmanlık vermekte aynı zamanda kendi ismini taşıyan bir stil danışmanlığı firması bulunmaktadır. 

Devamını Oku 09.12.2020

Nedir bu sürdürülebilir moda kavramı?

Moda sektörü, bilinen o ki dünyanın en gelişmiş sektörlerinden biridir. Ancak ne yazık ki çevreyi en çok kirleten ikinci sektör olma özelliğini de taşımaktadır. Son yıllarda ise bu durumun ayyuka çıkması ile birlikte moda sektöründe hatırı sayılır değişiklikler olmaya başlamıştır. Özellikle markalar üretim aşamaları ile birlikte, depolama, satış, finans ve pazarlama aşamalarına da sürdürülebilirlik, geri dönüşüm, çevrecilik gibi kavramları eklemişlerdir. Peki bu sürdürülebilirlik nedir ve ortaya çıkmasını ne tetiklemiştir?

Devamını Oku 02.12.2020
LG
MD
SM
XS