Son Dakika

Son dakika: Kırlangıç yüzgeci nedir? Balık yüzgecinden çorba nasıl yapılır? MasterChef'teki yemek: Kırlangıç balığı çorbası!

A A

10.01.2022 - 21:06

MasterChef Türkiye'nin 10 Ocak 2022 akşamı yayınlanan bölümünde yarışmacılar kırlangıç yüzgecinden çorba yapacak. En iyi tabağı yapacak isim merak ediliyor. TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef'te finale kısa süre kaldı. Peki ama balık yüzgecinden çorba nasıl yapılır?

Son dakika: Kırlangıç yüzgeci nedir? Balık yüzgecinden çorba nasıl yapılır? MasterChef'teki yemek: Kırlangıç balığı çorbası!

Kırlangıç yüzgecinden çorba yapımı hakkında bilgiler araştırılıyor. MasterChef yarışmacıları ilk üçe girebilmek için en iyi balık çorbasını yapmanın yollarını aradı. TV8'de yayınlanan MasterChef yarışmasında heyecan dorukta... İşte Kırlangıç balığı çorbası yapılışı hakkında bilgiler...

Kırlangıç balığı çorbası için gerekli malzemeler

1,5 kilogram kırlangıç balığı

Yeteri kadar su

Bir adet soğan

Bir adet patates

İki adet pırasa

İki adet havuç

İki adet defne yaprağı

Bir adet kerevizin kökü, yaprağı ve sapı

7-8 adet karides

Tuz

Karabiber

Kırlangıç balığı çorbası yapımı

Tencereye 5-6 su bardağı su koyun ve kaynamaya bırakın. Sonrasında tencerenin içine bütün soğan, dilimlenmiş pırasa ile havuç, küp doğranmış patates, defne yaprağı, kıyılmış kereviz kökü, kereviz yaprağı ve kereviz sapını da ilave edin; tuz, karabiber ekleyin.

Sebzeler yumuşamaya başlayınca içine ayıklanmış balık ve karidesi ekleyin ve bu şekilde 10-15 dakika piştikten sonra soğan ve balığı içinden çıkarın. Balığın beyaz etini ayırıp, tekrar çorbanın içine ekleyin.

Çorbanız bir taşım daha kaynadıktan sonra sıcak olarak servis yapın. Afiyet olsun…