Yaşar Kemal'in adı, Ceyhan'da yaşatılacak

Yaşar Kemal'in adı, Ceyhan'da yaşatılacak

Yaşar Kemal'in adı, Ceyhan'da yaşatılacak

Yaşar Kemal'in adı, Ceyhan'da yaşatılacak

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ceyhun ÖZER/CEYHAN(Adana),(DHA)- CEYHAN Belediye Başkanı Hülya Erdem, Çukurova’nın İnce Memed’i Yaşar Kemal adının Ceyhan’da gençlik ve kadın yaşam merkezinde yaşayacağını bildirdi.
Belediye Başkanı Hülya Erdem, kısa bir süre önce temelini attığı Yaşar Kemal Gençlik ve Kadın Yaşam Merkezi’nde açılış öncesi son çalışmaları inceledi. Başkan Erdem, Çukurova’nın ‘İnce Memed’i, Yaşar Kemal’in adının verildiği kültür merkezi kısa bir süre sonra açılacağını bildirdi. Merkezde yapılan hummalı çalışmalarda sona yaklaşıldığını kaydeden Başkan Hülya Erdem, “Mutluyuz, heyecanlıyız” dedi.
İlçenin dört bir yanında durmadan, yorulmadan çalışmalara devam ettiklerini dile getiren Başkan Hülya Erdem, “Ceyhan’da barışın, sevginin, kardeşliğin, birliğin ve beraberliğin yolundan asla vazgeçmeyeceğiz. Yolumuz adaletin, iyiliğin ve güzelliğin yoludur. Barış içinde, sevgi içinde, huzur içinde bir geleceğin yoludur. Ceyhan topraklarında emek, bereket, alın teri bulunuyor. Yaşamı boyunca emeği, emekçiyi önceleyen, Çukurova’nın bağrından kopup dünyaya nam salmış, edebiyatın usta ismi Yaşar Kemal adının verildiği Gençlik ve Kadın Yaşam Merkezi, ilçeyle özdeşleşecek. Yaşamı emek emek büyüten Ceyhanlılarımız’a yakışacak bir kültür merkezimiz olacak. Kısa bir süre sonra açılışını yapacak olmanın heyecanı ve gururu içerisindeyiz” dedi.
KÜTÜPHANE VE SATIŞ NOKTASI DA BULUNACAK
Bereketli Çukurova topraklarının dünya edebiyatına kazandırdığı Yaşar Kemal’in adını taşıyan merkezin genç nesillerin bakış açısında olumlu değişimler yaşanmasına olanak sağlayacağını belirten Başkan Erdem, merkezde gençler için kütüphane, üreten Ceyhanlı kadınlar için satış noktaları, Ceyhanlı aileler için dinlenme yeri, belediye bünyesinde çalıştırılacak ve istihdam sağlayacak ayrı bir işletme olacağını dile getirdi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber