hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  538'inci Kızıldağ Karakucak Güreşleri, 27 Ağustos'ta yapılacak

  538inci Kızıldağ Karakucak Güreşleri, 27 Ağustosta yapılacak
  expand

  538'inci Kızıldağ Karakucak Güreşleri, 27 Ağustos'ta yapılacak

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Güven ÖZGÜL/KARAİSALI (Adana), (DHA)- ADANA'nın Karaisalı ilçesinde bu yıl 538'incisi organize edilecek olan Kızıldağ Karakucak Güreşleri, 27 Ağustos Pazar günü yapılacak. Büyükler, yıldızlar ve minikler kategorilerinde 30 siklette yapılacak olan güreşlerde 50'si başpehlivan olmak üzere yaklaşık 700 sporcu kol bağlayacak.
  538'incı Kızıldağ Karakucak Güreşleri, 27 Ağustos Pazar günü saat 10.00’da başlayacak. İlçenin 1650 rakımlı Kızıldağ Yaylası’ndaki dev güreş etkinliği büyükler, yıldızlar ve minikler kategorilerinde 30 siklette, 50'si başpehlivan olmak üzere yaklaşık 700 sporcunun katılımıyla yapılacak. Toplam ödülün 125 bin 500 lira olduğu organizasyonda başpehlivanlık müsabakasını kazanan güreşçi ise 20 bin lira para ödülünün sahibi olacak. Karakucak Talimnamesi’ne göre müsabakalarda lisanslı hakemler görev alacak.
  ALİ KINIK VE MUSTAFA YILDIZDOĞAN KONSERİ
  Her yıl güreşlerden önceki iki günü kapsayan geleneksel yayla şenlikleri bu yıl da düzenlenecek. 25 Ağustos'ta Ali Kınık ve Tuğba Çimencan, 26 Ağustos'ta ise Mustafa Yıldızdoğan ve Şimal Saraç gibi isimler halk konseri verecek. Türk Güreş Vakfı Adana Şube Başkanı Mustafa Dönmez, 500 yılı aşkın bir maziye sahip olan Kızıldağ Karakucak Güreşleri'nin ata sporunun yaşatılması noktasındaki önemine vurgu yaparak, tüm güreşseverleri 27 Ağustos'ta organizasyona davet etti. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow