hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kızıldağ Karakucak Güreşleri'nde Başpehlivan Böncüoğlu, güreş ağası Bahçeli oldu

  Kızıldağ Karakucak Güreşlerinde Başpehlivan Böncüoğlu, güreş ağası Bahçeli oldu
  expand

  Kızıldağ Karakucak Güreşleri'nde Başpehlivan Böncüoğlu, güreş ağası Bahçeli oldu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Güven ÖZGÜL/ADANA, (DHA)- ADANA'nın Karaisalı ilçesinde bu yıl 538'incisi gerçekleştirilen Kızıldağ Karakucak Güreşleri'nde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli güreş ağası seçilirken Ali Böncüoğlu de başpehlivan oldu.
  Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ana sponsorluğunda ve 8 ilçe belediyesinin katkılarıyla himaye edilen Kızıldağ Karakucak Güreşleri, 30 sıklette büyükler, yıldızlar ve minikler kategorilerinde yapıldı. Karakucak Talimnamesi’ne göre lisanslı hakemlerin görev aldığı ve toplam ödülün 125 bin 500 lira olduğu organizasyon öncesi Off Road gösterisi ve Murtçular Mehter Takımı gösterileri renkli görüntülere sahne oldu.
  BAŞPEHLİVAN BÖNCÜOĞLU, GÜREŞ AĞASI BAHÇELİ
  Aytaç Durak Spor Tesisleri'nde zorlu rakiplerini yenen Ali Böncüoğlu ve Enes Bandırma finalde karşı karşıya geldi. Zorlu karşılaşmada Böncüoğlu, rakibi Bandırma'yı tuşlayarak başpehlivanlığı elde etti. Başpehlivan Böncüoğlu 20 bin liralık para ödülünün de sahibi olurken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise bir sonraki güreşler için ağalığa seçildi. 
  FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI
  Türk Güreş Vakfı Adana Şube Başkanı Mustafa Dönmez, 500 yılı aşkın bir maziye sahip olan Kızıldağ Karakucak Güreşleri'nin ata sporunun yaşatılması noktasındaki önemine vurgu yaparak katılım sağlayan tüm pehlivanlara ve güreşseverlere teşekkür etti. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow