hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  2’nci Jig Turnuvası Karataş’ta yapıldı

  2’nci Jig Turnuvası Karataş’ta yapıldı
  expand

  2’nci Jig Turnuvası Karataş’ta yapıldı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KARATAŞ(Adana),(DHA)- ADANA Büyükşehir Belediyesi’nin Karataş ilçesinde düzenlediği 2’nci Jig Turnuvası’nda büyük balıklar avlandı, yakalanan balıkların bir kısmı yeniden denize bırakıldı. Günün sonunda LÖSEV’e destek sağlandı, kanser hastası çocuklarla ilgili farkındalık oluşturuldu. Yakala-bırak disipliniyle, sürdürülebilir avcılık ve doğanın korunması için mesaj verildi.
  Yarışmacıların 48 tekne ile katıldığı 2’nci Jig Turnuvası, 14 Kasım sabahı başladı. Saatler 13.30’u gösterdiğinde oltalar sudan çekildi. Yarışmacıların yakaladıkları balıklar açık artırma usulü satıldı ve elde edilen gelir LÖSEV’e bağışlandı.
  Yarışma sonucu En Büyük Balık Ödülü Team ABD’ye giderken, En Çok Balık Tutma Ödülü’nde Team Turkuaz, Team Avan, Team Özibey ilk üç sıralamasını oluşturdu. En Çok Balık Yakalama ve Bırakma Ödülü’nde Team Sılanaz, Team Özbay, Team Eliz dereceye giren ekipler oldu.
  Çözüme Ortak Ol Derneği, En Çok Balık Yakalama ve Bırakma Yarışması’nda dereceye giren ekiplere, farkındalık yaratmak ve sürdürülebilir avcılık felsefesinin gelişmesi amacıyla mısır unu nişastasından üretilen deniz kaplumbağası maketi hediye etti.
  Yarışmacılara ödüllerini Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sedat Gül verdi.

  FOTOĞRAFLI

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow