Başkan Çetin: Tasarruf tedbirleriyle dev hizmetler yapıyoruz

Başkan Çetin: Tasarruf tedbirleriyle dev hizmetler yapıyoruz
Başkan Çetin: Tasarruf tedbirleriyle dev hizmetler yapıyoruz

ADANA,(DHA)- ADANA’da 6.5 yılda 6’ncı toplu açılışına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla imza atan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, hiçbir zaman zorlukları bahane etmediklerini belirterek, tasarruf tedbirleriyle dev hizmetlere imza attıklarını söyledi. Başkan Soner Çetin, Atatürk Öğrenci Yurdu açılışıyla en büyük hayallerinden birini gerçekleştirdiğini belirtti.
Çukurova Belediyesi’nin toplu açılış ve temel atma töreni 28 Kasım’da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile yapıldı. 530 kişilik Atatürk Öğrenci Evleri’nde yapılan törende konuşan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, belediye olarak ekonomik sıkıntıları bahane etmediklerini ve tasarruf tedbirleriyle dev hizmetleri hayata geçirdiklerini anlattı.
TÜM BAŞKANLARA ÇAĞRIDA BULUNDU
Başkan Soner Çetin, yurdun 5 yıldızlı otel konforunda olduğunu belirterek, “Öğrenciler yurdumuzda kendilerini evlerinde hissedecekler. Türkiye’nin her yerinden gelecek olan bizim çocuklarımız. Gazi Mustafa Kemal’in ülkemizi emanet etiğini gençlerimizi biz de emin ellere teslim etmek zorundayız. Adana’da yaklaşık 48 bin öğrenci eğitim görüyor, bunların çoğunluğu da Adana dışından geliyor. Adana’da 2 bin 900 yurt kapasitesi var. Buna şimdi 530 daha ilave ediyoruz. Tüm belediye başkanı arkadaşlarıma rica ediyorum; çağdaş eğitimin verileceği yurtlar yapmamız lazım” dedi.
SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ÖNCÜ
Olağan belediyecilik hizmetlerini eksiksiz yerine getirmeye çalışırken sosyal belediyeciliğe de önem verdiklerini kaydeden Başkan Soner Çetin, Gıda Bankası ile her ay 5 bin aileye yardım yaptıklarını, Hayır Çarşısı ile de hayırseverlerle ihtiyaç sahiplerini buluşturduklarını söyledi.
Başkan Soner Çetin şöyle devam etti:
“Devasa projeleri hayata geçiriyoruz. Bunu tasarruf tedbirleri ile gerçekleştiriyoruz. Ben 6.5 yıldır makam aracı kullanmıyorum. Kendi özel aracımızı makam aracı olarak kullanıyorum ve benzinini de cebimden karşılıyorum. 19 yeni araç aldık. İkinci dönemimizde işler tıkır tıkır işliyor, ne zaman ne yapacağımız belli. İkinci dönemde 1.5 yılda 3’üncü büyük etkinliği yapıyoruz. 6.5 yılda 6’ncı toplu açılışı gerçekleştiriyoruz.”
‘25 YILLIK SORUNU ÇÖZDÜK’
Başkan Soner Çetin, Adana’nın 25 yıllık imar sorununu çözdüklerini de belirterek, 16 bin hak sahibine tapularını dağıttıklarını, Kabasakal-Şambayadı bölgesinde 250 bin kişinin yaşayacağı çağdaş bir şehir kurulacağını ifade etti.
Başkan Soner Çetin konuşmasının sonunda açılışa katıldığı için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS