Başkan Çetin 'Yılın Annesini' kutladı

Başkan Çetin 'Yılın Annesini' kutladı
Başkan Çetin 'Yılın Annesini' kutladı

ADANA,(DHA)- ÇUKUROVA Belediye Başkanı Soner Çetin, 'Yılın Annesi' seçilen özel çocuk sahibi Gülşen Akgöz’ü ziyaret ederek, Anneler Günü’nü kutladı.

Başkan Soner Çetin, titiz bir araştırma sonucu 'Yılın Annesi' seçilen Gülşen Akgöz’ü ve kızı 14 yaşındaki Selin’i evinde ziyaret etti. Gülşen Akgöz’e ödülünü veren Başkan Soner Çetin, “Anneler Günü Türkiye’de 1955 yılından itibaren kutlanmaya başlanmış. O tarihten beri Adana’da belediyeler tarafından yılın annesi seçilmemiş. Biz bu konuda ilk olmak istedik. Çok titiz bir araştırma yaptık. Sizin adınız öne çıktı. Hiç tereddüt etmeden kararımızı verdik. Çok doğru bir karar verdiğimizi düşünüyorum. Anneler Gününüz kutlu olsun” dedi.

Gülşen Akgöz’ün özel çocuk annesi olduğunu, bununla da kalmayıp özel çocukların annelerini bir araya getirip Gönüllü Anneler Topluluğunu oluşturduğunu vurgulayan Başkan Soner Çetin, “Burada çok önemli çalışmalara imza attığınızı biliyorum. Ayrıca öğrendim ki özel çocukların evlerinde Atatürk Köşesi oluşturmuşsunuz. Ben bu konuda çok hassasım. Size çok teşekkür ediyorum. Annelik çok kutsal. Şehit annesi ya da özel çocuk annesi olmaksa daha da kutsaldır” diye konuştu.

ATATÜRK BÜSTÜ HEDİYE ETTİ
Gülşen Akgöz de ödüle layık görüldüğü için çok mutlu olduğunu belirterek şunları söyledi:
“Bu ödülü tüm özel çocukların annesi ve Gönüllü Anneler Topluluğu'ndakiler adına alıyorum. Benim için tüm anneler yılın annesidir. Tüm özel çocuk anneleri bu yolda çaba gösteriyor. Ayrıca bizin çalışmalarınızda anneleri ve özel çocukları ön planda tuttuğunu biliyorum. 23 Nisan’da koltuğunuzu benim kızımın da olduğu özel çocuklara koltuğunu bıraktınız, özel çocuklar için engelsiz havuz tahsis ettiniz. Tüm çalışmalarınızda özel çocukları önemsediğinizi gösterdiniz. Size bu çalışmalarından dolayı minnettarım.”
Yılın annesi Gülşen Akgöz, ziyarette Başkan Soner Çetin’e kızı Selin’in boyadığı Atatürk Büstü hediye etti.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS