Çukurova'da berberlere hijyen denetimi

Çukurova'da berberlere hijyen denetimi
Çukurova'da berberlere hijyen denetimi

ADANA,(DHA)- ÇUKUROVA Belediyesi zabıta ekipleri berber, kuaför ve güzellik salonlarında sosyal mesafe, hijyen ve dezenfektan konularında denetim gerçekleştirildi. İşyerlerinin büyük bölümünün kurallara uyma konusunda titiz davrandığı görüldü.
Zabıta ekipleri, koronavirüs salgını nedeniyle tedbirler kapsamında kısa süreliğine kapanan ve 11 Mayıs itibariyle yeniden hizmete açılan berber, kuaför ve güzellik salonlarında denetim yaptı. Zabıta ekipleri hijyen, randevulu çalışma ve diğer temizlik kurallarına uyup uymadığı konusunda yaptığı denetimlerde ilçede bulunan işyerlerinin büyük oranda kurallara uyduğunu tespit etti. Ekiplerin denetimlerine devam edeceği bildirildi.
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, hem esnafı hem de vatandaşları uyararak kurallara uyulması tavsiyesinde bulundu. Uzmanların hastalığın temastan bulaştığı yönündeki uyarılarına vurgu yapan Başkan Soner Çetin, "Bu nedenle hijyene ve sosyal mesafeye dikkat edelim. Salgınla başarılı bir mücadele veriliyor. Bizler de kurallara uyarsak hayatımız daha erken normale döner" dedi. 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS