Çukurovalı nöbetçi kreş uygulamasını sevdi

Çukurovalı nöbetçi kreş uygulamasını sevdi
Çukurovalı nöbetçi kreş uygulamasını sevdi

ADANA,(DHA)- Çukurova Belediyesi’nin Gülen Yüzler Semt Kreşlerinde başlattığı nöbetçi kreş uygulaması velilerden tam not aldı.

Çukurova Belediyesi bir süre önce Gülen Yüzler Semt Kreşleri'nde nöbetçi kreş uygulaması başlattı. Böylece aileler özel günlerinde kreşlerin kapandığı saat 18.00'dan gece yarısına kadar çocuklarını emanet etme fırsatı buldu. Atatürk Kadın Yaşam Köyü'nde hizmet veren kreşte başlatılan uygulama, veliler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Çukurova Belediyesi’nin kreşlerinin verdiği hizmetten çok memnun olduklarını belirten veliler, "Gülen Yüzler Semt Kreşleri hem çok iyi eğitim veriyor hem de fiyatları çok uygun. Çok memnunuz. Şimdi de Nöbetçi Kreş uygulaması başlatıldı. Böyle bir hizmeti ilk kez duyuyoruz. Özel günlerimizde, zorunlu ziyaretlerimizde bir yakınımızın düğününe gitmek zorunda olduğumuzda çocuğumuzu kime emanet edeceğimizi kara kara düşünüyorduk. Nöbetçi Kreş uygulaması ile bu sorun çözüldü. Başkanımız Soner Çetin’e bizi düşündüğü için çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Başkan Soner Çetin de, Gülen Yüzler Semt Kreşlerinin Türkiye’ye örnek bir proje olduğunu vurgulayarak, "5 yıl içinde 7 kreş açtık. 8'inci kreşi yakın zamanda Huzurevleri Mahallesi'ne açacağız. Ardından Mahfesığmaz Mahallesi’nde bir kreş açacağız. Kreşlerimiz çok nitelikli eğitim veriyor. Çocuklarımızı çok iyi yetiştiriyoruz" dedi.

Kadın istihdamının önündeki en büyük engelin velilerin çocuklarını güven içinde emanet edebileceği bir yer olduğunu belirten Başkan Soner Çetin, “Kreşlerimizin fiyatları çok uygun. Özel kreşler çok pahalı. Neredeyse asgari ücrete yaklaşan fiyatlar isteniyor. Öyle olunca kadının çalışmasının anlamı kalmıyor. Bizim fiyatlarımız sembolik düzeyde. Aylık 400 lira ücret alıyoruz. Büyük ilgi gören kreşlerimize bu yıl çocukları noter huzurunda belirledik. İhtiyaç olan her mahalleye yeni kreşler açmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Başkan Soner Çetin, Nöbetçi Kreş uygulamasına başlamalarının nedenlerini ise şöyle sıraladı:

“Kreşlerimiz akşam saat 18.00’e kadar hizmet veriyor. Ancak ailelerin evlilik yıldönümü, düğün gibi özel günleri oluyor. Böyle durumlarda aileler çocuklarını emanet edebilecekleri bir yer bulma telaşına düşüyor. Bunu düşünerek Nöbetçi Kreş uygulaması başlattık. Aileler özel günlerinde gece yarısına kadar çocuklarını Atatürk Kadın Yaşam Köyü’ndeki nöbetçi kreşimize emanet edebiliyorlar. Uygulamayla ilgili hemşehrilerimizden olumlu dönüşler aldık. Anladık ki doğru bir uygulama yapıyoruz. Nöbetçi Kreş uygulaması seçim vaatlerimiz arasında yer alıyordu. Çukurova Belediyesi olarak sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS